رسانه خبری پیامِ ایرانی

با مرگ ۱۲۹ نفر دیگر، آمار قربانیان کرونا در ایران به ۸۵۳ نفر رسیدتعداد قربانیان کرونا در ایران تا ظهر روز دوشنبه ۲۶ اسفندماه به ۸۵۳ نفر رسید.

کیانوش جهان‌پور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران که روز دوشنبه ۲۶ اسفند در نشست خبری روزانه تازه‌ترین آمار رسمی کرونا در ایران را ارائه می‌کرد، آمار کل مبتلایان به این ویروس مرگبار در ایران را ۱۴۹۹۱ نفر اعلام کرد.

او گفت در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۹ نفر از مبتلایان جان خود را از دست دادند و بدین ترتیب تعداد کل قربانیان به ۸۵۳ نفر رسید.

به گفته آقای جهان‌پور در طول ۲۴ ساعت گذشت همچنین ۱۰۵۳ مورد ابتلا در کل کشور شناسایی شده است.

روز یک‌شنبه، ۲۵ اسفند، آمار مبتلایان ۱۳ هزار و ۹۳۸ نفر و شمار قربانیان این بیماری ویروسی ۷۲۴ نفر اعلام شده بود.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران، تاکنون از مجموع افراد مبتلا به این ویروس، ۴۹۹۶ نفر بهبود یافته‌اند.

اعلام این آمار به طور رسمی در حالی است که بر اساس بررسی‌ها و محاسبات رادیوفردا از گزارش‌های موجود در فضای مجازی به نقل از مقامات محلی ایران تا تاریخ تاکنون دست‌کم نزدیک به ۱۳۱۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه نشست خبری خود موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا یا کووید ۱۹ در ایران را به تفکیک استان‌ چنین برشمرد: «تهران ۲۰۰ نفر، قم ۱۹ نفر، گیلان ۱۸ نفر، اصفهان ۱۱۸ نفر، اردبیل ۳۰ نفر، مرکزی ۱۴نفر، البرز ۴۹ نفر، مازندران ۹۶ نفر، قزوین ۴۰ نفر، سمنان ۳۴ نفر، گلستان ۲۵ نفر، خراسان رضوی ۱۴۳ نفر، فارس ۴۳ نفر، لرستان ۵۲ نفر، آذربایجان شرقی ۳۵ نفر، خوزستان ۵۳ نفر، یزد ۵۱ نفر، زنجان ۱۵ نفر، کردستان ۳۱ نفر، کرمانشاه ۲۱ نفر، کرمان ۱۳ نفر، همدان ۷ نفر، سیستان و بلوچستان ۶ نفر، هرمزگان ۱۶ نفر، خراسان جنوبی ۷ نفر، خراسان شمالی ۴۵ نفر، ایلام ۲ نفر، آذربایجان غربی ۳۱ نفر، کهگیلویه و بویراحمد ۵ نفر،‌ چهارمحال و بختیاری ۳ نفر و بوشهر ۴ نفر.»

کیانوش جهان‌پور به ادامه آمار بالای ابتلا در استان اصفهان اشاره کرد. در روزهای اخیر مسئولان گوشزد کرده‌اند که وضعیت در استان یزد به تناسب جمعیتی حتی از اصفهان نیز وخیم‌تر است.

انتشار این آمارهای رسمی در حالی صورت می‌گیرد که دانشگاه علوم پزشکی مازندران با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که از این به بعد آمار مربوط به مبتلایان به ویروس کرونا را منتشر نمی‌کند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.