رسانه خبری پیامِ ایرانی

سپاه برای مقابله با کرونا آرایش جنگی گرفته استمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب، اعلام کرد که سپاه برای کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا، در کنار دانشگاه علوم پزشکی، «آرایش جنگی» گرفته است.

پس از انتقال مسئولیت پرونده کرونا از دولت به نظامیان، توسط علی خامنه‌ای، رهبر ایران، سازمان سپاه در مواجهه با این بحران از ادبیات جنگی استفاده می‌کند.

بر اساس گزارش سپاه‌نیوز، حسین سلامی، دوشنبه ۱۶ مارس ۲۰۲۰، با حضور در قرارگاه پدافند زیستی و مرکز فرماندهی و کنترل سپاه، از طریق ویدئوکنفرانس، در ارتباط با فرماندهان درباره آخرین وضعیت کرونا گفت: «سپاه برای مقابله با کرونا، در کنار دانشگاه علوم پزشکی، آرایش جنگی گرفته است، بیمارستان بقیه‌الله با بیشترین تخت کرونایی در کشور به مداوای بیماران می‌پردازد و یکی از بزرگترین آزمایشگاه‌های تشخیص ویروسی را در اختیار دارد».

او در ادامه مدعی شد که سپاه پاسداران، کارها را بر اساس گسترش جغرافیایی تطبیق داد و به شرایطی رسیده که امروز برای مهار این پدیده خود را بازیابی کرده و پروتکل‌ها را برای مواجهه با این موضوع به دست آورده‌ است.

سلامی، از افزایش تخت‌های بیمارستان بقیهالله از ۳۰ عدد به ۷۰ عدد خبر داد و اعلام کرد که در آینده‌ای نزدیک به ۱۰۰ تخت رسانده می‌شود و حدود هزار تخت استراحتگاهی برای بیماران کرونایی که ترخیص شده‌اند نیز در نظر گرفته شده است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه در بیمارستان بقیهالله تاکنون ۶ هزار بیمار پذیرفته شده است، خاطرنشان کرد که ۵۰۰ بیمار در این بیمارستان بستری می‌شوند.

سلامی از آمادگی ۲۰ بیمارستان ثابت نیروی زمینی سپاه، ۹ بیمارستان سیار و همچنین ۴ بیمارستان ثابت و ۴ بیمارستان سیار نیروی دریایی سپاه و ۳۸۰ درمانگاه سپاه پاسداران در سراسر ایران خبر داد.

علی خامنه‌ای، رهبر ایران، ۱۲ مارس، با صدور فرمانی به رییس ستاد کل نیروهای مسلح دستور داد برای مقابله با کرونا در هماهنگی کامل با وزارت بهداشت یک «قرارگاه بهداشتی و درمانی» ایجاد کند. خامنه‌ای در این فرمان گفت: «این اقدام با توجه به قرائنی که احتمال حمله‌ بیولوژیکی بودن این رویداد را مطرح کرده می‌تواند جنبه‌ رزمایش دفاع بیولوژیک نیز داشته باشد».

در همین راستا، سپاه پاسداران، برای مقابله با کرونا به برخوردهای امنیتی روی آورده است. سازمان اطلاعات سپاه استان فارس اعلام کرد که ۱۵۰ نفر را با اتهام «انتشار شایعات مرتبط با ویروس کرونا» شناسایی و با آنها برخورد کرده است.

به گفته سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس، «۱۵۰ نفر از شایعه‌پراکنان و منتشرکنندگان اخبار کذب مرتبط با شیوع بیماری کرونا در فضای مجازی، شناسایی شده و با آنها برخورد ارشادی و قضایی» شده است.

سپاه استان فارس به مدیران گروه‌ها، کانال‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی هشدار داده که «در صورت دامن زدن به شایعات و انتشار اخبار کذب و بی‌اساس در فضای مجازی» با آنها برخورد قاطع خواهد کرد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.