رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | صدور حکم جایگزین حبس؛ یک متهم به تهیه لوازم پیشگیری از کرونا محکوم شد


خبرگزاری هرانا – دادگاه عمومی بخش چاروسا در شهرستان کهگیلویه یک متهم را به احکام جایگزین حبس محکوم کرد. بر اساس حکم صادره متهم ملزم به خرید اقلام بهداشتی از قبیل ماسک، دستکش و محلول ضد عفونی کننده و تحویل آن ها به خانواده های کم توان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، صادق انصاری، دادرس دادگاه عمومی بخش چاروسا، یک متهم را به احکام جایگزین حبس محکوم کرد.

بر اساس این گزارش صادق انصاری این متهم را مکلف کرد با توجه به شیوع ویروس کرونا، اقلام بهداشتی از قبیل ماسک، دستکش، محلول ضد عفونی کننده و شوینده‌ به ارزش پنجاه میلیون تومان خریداری و بین خانواده های کم توان و نیازمندان توزیع کند.

وی در این حکم تاکید کرده؛ با نظارت رئیس حوزه قضایی بخش و قاضی اجرای احکام و همچنین با هماهنگی ادرات بهزیستی و کمیته امداد این شهرستان، اقلام خریداری شده از سوی متهم به صورت عادلانه بین خانوار‌های کم توان و نیازمند این شهرستان توزیع شود.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.