رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | زخمی شدن یک کولبر نوجوان بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در مریوان


خبرگزاری هرانا – در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی در ارتفاعات مرزی شهرستان مریوان یک کولبر ۱۷ ساله زخمی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، در جریان تیراندازی نیروهای نظامی به سمت گروهی از کولبران در ارتفاعات مرزی شهرستان مریوان، یک کولبر ۱۷ ساله زخمی شد.

در این گزارش هویت وی “آرمین احمدی” اهل شهرستان مریوان، عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است، نیروهای نظامی پس از مجروح کردن این کولبر نوجوان، وی را بە حال خود رها کردەاند.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیشتر با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، قتل ۴۸ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۴ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی در محدوده غرب و شمال غربی کشور مستند شده است.

مطابق این آمار، در کنار افرادی که هویت آنان به عنوان کولبر روشن شده، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.