رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | آزادی نامق دلدل با پایان دوره محکومیت از زندان رجایی شهر کرج


خبرگزاری هرانا – نامق دلدل، زندانی سنی مذهب امروز دوشنبه ۲۶ اسفندماه با پایان دوره محکومیت خود از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد. آقای دلدل در سال ۹۳ بازداشت و توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد. از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۶ سال حبس تعزیری برای وی قابل اجرا بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۶ اسفندماه ۱۳۹۸، نامق دلدل، زندانی سنی مذهب با پایان دوره محکومیت خود از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

این زندانی نخستین بار در سال ۸۹ توسط اداره اطلاعات سنندج بازداشت شد و به مدت ۱۸ ماه در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج و ارومیه و بازداشتگاه وزارت اطلاعات در اوین موسوم به ۲۰۹ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهامات “همکاری با گروه‌‎های مخالف نظام و تبلیغ علیه نظام” به ۳ سال و ۳ ماه حبس محکوم شده و در آذرماه ۹۲ با پایان دوران محکومیت خود از زندان رجایی شهر کرج آزاد شده بود.

وی در تاریخ ۲۹ فروردین ۹۳ بار دیگر توسط اداره اطلاعات بوکان بازداشت و مدت ۱۷ ماه در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات در اوین موسوم به ۲۰۹ در بازداشت بود. وی مجددا توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهامات “اقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با گروه های مخالف نظام، فعالیت تبلیغی علیه نظام و قصد خروج غیر قانونی از کشور” مجموعا به ۱۰ حبس تعزیری محکوم شده بود.این حکم ۷ ماه بعد در مرحله تجدیدنظر نیز عینا تایید شد. از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۶ سال حبس تعزیری برای وی قابل اجرا بود.

آقای دلدل آبان ۹۴ از بازداشتگاه اطلاعات سنندج به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.