رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مرگ و مصدومیت ۱۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار


خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۲۶ اسفندماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۱۲ کارگر در شهرهای خاش و تهران دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۱۱ کارگر مصدوم شدند و یک کارگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، امروز دوشنبه ۲۶ اسفندماه ۱۳۹۸، نشت مواد مورد استفاده در خط تولید کارخانه سیمان خاش به جان باختن یک کارگر و زخمی شدن ۷ نفر دیگر انجامید.

سرپرست کارخانه سیمان خاش در این خصوص گفت: “این حادثه صبح امروز بر اثر ریزش مواد از سیکلون بخش پیش گرمکن خط تولید کارخانه رخ داد”.

وی افزود: “در این حادثه یکی از کارگران جان باخت و ۷ کارگر نیز دچار سوختگی شدند که چهار تن از آنان به صورت سرپایی درمان و سه نفر به بیمارستان خاتم الانبیا زاهدان منتقل شدند”.

مصدومیت یک گارگر در تهران

به گزارش رکنا، امروز دوشنبه ۲۶ اسفند، یک کارگر ۶۰ ساله در تهران، در پی واژگونی بشکه داغ قیر مصدوم و به بیمارستان انتقال داده شد.

بر اساس این گزارش، این حادثه در ساعت ۱۱ و ۱۷ دقیقه امروز، در منطقه پونک تهران رخ داده است.

مصدومیت ۳ کارگر در تهران

به گزارش خبرگزاری میزان، امروز دوشنبه ۲۶ اسفندماه، جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی از ریزش ساختمان یک فروشگاه زنجیره‌ای در تهران خبر داد.

ملکی ضمن اعلام این خبر گفت: “ساعت ۱۳ و ۶ دقیقه ظهر امروز یک مورد حادثه ریزش آوار به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد و در پی آن بلافاصله دو ایستگاه به محل حادثه واقع در خیابان استاد حسن بنا جنوبی، کوچه فراهانی اعزام شدند”.

وی ادامه داد: “محل حادثه یک ساختمان دو طبقه بود و در ضلع شمالی زمینی حدودا ۵٠٠ متری قرار داشت که به عمق تقریبی پنج متر گودبرداری شده بود. طبقه همکف این ساختمان یک ساختمان زنجیره‌ای وجود داشت و بخشی از دیواره این فروشگاه نیز تخریب شده بود”.

ملکی افرود: “آتش نشانان بلافاصله عملیات را آغاز کردند و دو یا سه نفر داخل فروشگاه حضور داشتند که با کمک آتش نشانان از محل خارج شدند. پس از خارج شدن افراد از محل، ساختمان دو طبقه تخریب شد، اما خوشبختانه فردی داخل آوار نمانده بود.”.

وی در پایان اعلام کرد: “متاسفانه سه نفر حین تخریب دچار مصدومیت جزیی و به عوامل اورژانس تحویل داده شدند”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.