رسانه خبری پیامِ ایرانی

بازداشت پنج دانشجو هنر به خاطر انتشار ویدیو «بارش بادمجان»۵ ساعت،۵۶ دقیقه

سردار «علی ذوالفقاری»، رییس پلیس امنیت تهران از بازداشت پنج شهروند با عنوان عاملان انتشار ویدیو «بارش بادمجان» خبر داد. براساس گفته ذوالفقاری بازداشت‌شدگان دانشجویان رشته‌های هنری دانشگاه‌های کشور هستند. 

رییس پلیس امنیت تهران روز ۲۶ اسفند ماه پس از گذشت یک روز از انتشار اولین ویدیو معروف به بارش بادمجان از آسمان تهران، خبر از بازداشت پنج نفر از عاملان انتشار این کلیپ‌ را داد. 

در تاریخ ۲۵ اسفند ویدیویی در فضای مجازی با محتوای بارش بادمجان از آسمان پایتخت بر سر شهروندان تهرانی منتشر شد. محتوا و پیام این کلیپ یک شوخی بود که پس از اتفاقات متعدد ناراحت‌کننده این بار بر سر مردم تهران بادمجان می‌بارد. این کلیپ با تکنیک‌های جلوه‌های ویژه ساخته شد.

علی ذوالفقاری اما با بیان اینکه این کلیپ‌ها باعث «تشویش اذهان عمومی» عمومی شده است گفت: «بلافاصله تیمی از ماموران پلیس امنیت عمومی پایتخت وارد عمل شده و موفق شدند نفرات اصلی و عاملان انتشار این کلیپ را شناسایی کنند.»

به گفته رییس پلیس امنیت تهران، این افراد دانشجویان رشته‌های هنری دانشگاه‌های کشور هستند که «پس از فیلمبرداری در اطراف برج میلاد و پارک پردیسان، با حضور در یکی از موسسه‌های هنری در حوالی میدان تجریش، این کلیپ را ساخته و از طریق جلوه‌های ویژه، آنها را به حالت نمایش بارش بادمجان از آسمان پایتخت به تصویر کشیده‌اند.»

ذوالفقاری گفته است که این پنج نفر با دستور قضایی بازداشت و به پلیس امنیت عمومی منتقل شده‌اند. اما این مقام انتظامی هیچ توضیحی درباره وضعیت آنها نداده است. 

اما سایت «بااقتصاد» مدعی شده سازنده این ویدیو «امین تقی‌پور»، هنرمند ایرانی ساکن کانادا و طراح جلوه‌های ویژه برخی از فیلم‌های هالیود است. 

برای دیدن اخبار و گزارش‌های بیش‌تر درباره رسانه و خبرنگاری به سایت خبرنگاری جرم نیست مراجعه کنید.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.