افزایش قیمت دلار و یورو در صرافی‌های بانکی ایران به دلیل بحران کرونا

به اشتراک گذاشتنمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

قیمت هر دلار آمریکا امروز دوشنبه ۱۶ مارس ۲۰۲۰، در صرافی‌های بانکی از مرز ۱۵ هزار تومان گذشت؛ یورو نیز با جهشی قابل توجه مرز ۱۷ هزار تومان را پشت سر گذاشت.

به گزارش «خبرآنلاین»، امروز هر دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی به قیمت ۱۵۶۵۰ تومان فروخته می‌شود که در قیاس با دیروز افزایشی برابر با ۸۵۰ تومان را نشان می‌دهد. قیمت خرید دلار از مردم در صرافی های بانکی نیز همچنان ۱۴۸۰۰ تومان است.

بر این اساس همزمان با افزایش قابل توجه قیمت دلار، هر یورو نیز با رشدی ملموس به ۱۷۳۵۰ تومان رسید که نسبت به روز کاری قبل افزایشی نزدیک به ۶۵۰ تومان را نشان می دهد. نرخ خرید یورو نیز در صرافی‌های بانکی برابر با ۱۶۷۰۰ تومان گزارش شد.

به گفته خبرآنلاین «این رشد بی سابقه از پس سه روز ماندگاری نرخ دار در کانال ۱۴ هزار تومان اتفاق افتاد. افزایش قیمت در حالی رخ می‌دهد که بررسی‌ها نشان می‌دهد مشتری اسکناس ارزی به دلیل شیوع کرونا به حداقل رسیده است.»

گفتنی که سقوط ارزش ریال در برابر ارزهای خارجی از سال ۲۰۱۷ و در پی خروج ایالات‌متحده آمریکا از توافقنامه هسته‌ای موسوم به برجام آغاز شد، اما طی ماه‌های اخیر این نخستین باری است که ارزش ارزهای خارجی به‌طور جهنده‌‍‌ای در برابر ریال ایران بار دیگر سیر صعودی پیدا می‌کند.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *