رسانه خبری پیامِ ایرانی

عروس داعشی که دست و سینه‌اش بریده شده عبور و مرور تروریست‌ها را تسهیل می‌کرد


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

یکی از زنان که از آنها با نام «عروس داعش» یاد می‌شود در حالی به بریتانیا برگشت که یک دست و یک سینه‌اش بریده شده و به گزارش روزنامه «سان» بریتانیا او مشغول تسهیل عبور و مرور پیکارجویان تروریست از ترکیه به سوریه بود.

این زن ۲۵ ساله که نام او «سامیه حسین» گزارش شد در یک بمباران هوایی در سوریه به شدت زخمی شد و با گذرنامه بریتانیایی‌اش به فرودگاه هیثرو لندن بازگشت.

سامیه که پیش از این دانشجوی روزنامه‌نگاری بود، در نبرد باغوز در آخرین سنگرهای داعش در شمال سوریه به اسارات درآمد و پس از بازگشت به لندن از سوی پلیس ضدتروریسم بازداشت شد.

یک منبع پلیس ضدتروریسم بریتانیا به روزنامه سان گفت که بازجویی سامیه در جریان است و او درباره «روابطش و ادعاهایش» مورد بازجویی قرار می‌گیرد.

سامیه حسین در سال ۲۰۱۵ از ساوث هول در غرب لندن ناپدید شد. او پنج سال پیش از آن برای ادامه تحصیل به کنیا رفته بود.

پس از شکست داعش در نبرد باغوز در سال میلادی گذاشته، سامیه به همراه یک عروس داعشی دیگر به نام «شمیمه بیگم» روانه کمپ پناجویان الهول در شمال سوریه شد که نیروهای کُرد کنترل آن را بر عهده دارند.

گفته می‌شود که سامیه در اثر جراحاتی که در بمباران هوایی برداشته بود، هفت ماه در بیمارستان مانده بود. او گفت او از طریق اینترنت جذب داعش شده و تنها برای «کمک به کودکان مسلمان محاصره شده در جنگ» به سوریه رفت.

او گفت که اغلب تروریست‌هایی که از اروپا می‌آمدند به سهولت از ترکیه به سوریه می‌رفتند بدون آنکه نیروهای مرزبانی مانع آنها شوند.

خانواده حسین سال گذشته از دولت بریتانیا درخواست کرد که اجازه بازگشت و ورود مجدد سامیه به بریتانیا را بدهد. یکی از نزدیکانش گفت: «مغز او را شستشو دادند. او خردسال بود و به او گفته بودند که به اقدامات امدادی می‌پردازد.»

او بلافاصله پس از ورود به بریتانیا شناسایی شده و تحت مراقبت امنیتی قرار گرفت، زیرا که به گفته پلیس ضدتروریسم بر اساس ماده ۱۱ قانون مبارزه با تروریسم مصوب سال ۲۰۰۰، سامیه به عضویت یک گروه ممنوع درآمده و از این رو بازجویی او ادامه دارد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.