علی ذوالقدری، رئیس پلیس امنیت تهران از بازداشت عوامل انتشار کلیپ بارش بادمجان در آسمان تهران خبر داد. ذوالقدری در مورد جزییات این ماجرا گفت: «۲۴ اسفند کلیپی در فضای مجازی با محتوای بارش بادمجان از آسمان پایتخت بر سر شهروندان تهرانی منتشر شد که باز‌نشر دادن آن در شبکه‌های اجتماعی، سبب تشویش اذهان عمومی و سوءاستفاده و برداشت‌های مختلف در این برهه حساس زمانی شد.»
منظور از این برهه حساس زمانی، بحران کرونا در ایران است.
ذوالقدری گفت که با توجه به حواشی به وجود آمده از انتشار این کلیپ در فضای مجازی، تیمی از مأموران پلیس امنیت عمومی پایتخت «بلافاصله» وارد عمل شده‌ و موفق شده‌اند «نفرات اصلی» و «عاملان انتشار این کلیپ» را شناسایی کنند.
بر اساس گفته‌های این مقام نیروی انتظامی، این افراد از دانشجویان رشته‌های هنری دانشگاه‌های مختلف هستند. آن‌ها پس از فیلمبرداری در اطراف برج میلاد و پارک پردیسان، «با حضور در یکی از موسسه‌های هنری در حوالی میدان تجریش»، از طریق جلوه‌های ویژه این کلیپ را ساخته‌اند.
ذوالقدری گفت: «صبح امروز مأموران پلیس پنج نفر از عاملان اصلی این کلیپ را با دستور قضایی بازداشت کردند و برای ادامه تحقیقات و بررسی‌های بیشتر به پلیس امنیت عمومی انتقال دادند.»
در گفته‌های ذوالقدری اتهام این افراد مشخص نشده است اما او از واژه «متهمان» برای اشاره به این افراد استفاده کرده است: «متهمان بیان کردند پس از ساخت کلیپ بارش بادمجان در آسمان تهران، آن را همانند گذشته در گروه بارگزاری کرده اما متأسفانه عده‌ای فرصت‌طلب با سوء‌استفاده از فضای موجود جامعه این کلیپ را به عنوان بارش بلاهای آسمانی در فضای مجازی بارگذاری و سبب تشویش اذهان عمومی شده‌اند.»
به گفته رئیس پلیس امنیت تهران پرونده این «پنج دانشجو» برای سیر مراحل قانونی به دادسرا فرستاده شده است.