رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در ایران؛ نماینده مجلس: شرایط قرنطینه در ایران با دیگر کشورها قابل مقایسه نیست


خلوتی خیابان های تهران در اثر شیوع ویروس کرونا در ایرانحق نشر عکس
Getty Images

Image caption

خلوتی خیابان های تهران در اثر شیوع ویروس کرونا در ایران

حیدرعلی عابدی، نماینده اصفهان در مجلس ایران می گوید: “اگر بخواهیم شهرها را قرنطینه کنیم مایحتاج عمومی مردم دچار مشکل می‌شود و در ایران شرایط قرنطینه تعاریف خاص خود را دارد و این موضوع را نباید با دیگر کشورها مقایسه کرد”.

آقای عابدی به خبرگزاری ایسنا گفته است که “مردم باید درک کنند که شرایط کنونی با توجه به شیوع ویروس کرونا خوب نیست، به همین دلیل باید در خانه‌های خود بمانند و از رفتن به سفر پرهیز کنند.”

عضو کمیسیون بهداشت مجلس ایران در عین حال معتقد است که “سیستم بهداشت و درمان برای کنترل ویروس کرونا و تشخیص این بیماری می‌توانست زودتر وارد عمل شود و جامعه را به موقع در خصوص کرونا آگاه کند.”

تحریم ها در قالب قطعنامه اضطراری لغو شود

حشمت الله فلاحت پیشه، دیگر نماینده مجلس ایران نیز گفته است که “ایران باید از شورای امنیت درخواست صدور قطعنامه اضطراری جهت رفع تحریم‌های آمریکا را مطرح کند”.

به گفته آقای فلاحت پیشه “ایران باید رسما درخواست کند که تحریم‌ها در قالب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل جهت مقابله با کرونا لغو شود”.

وی گفت که “وقتی موضوعی اپیدمی ملی می‌شود، امری حاکمیتی است اما وقتی اپیدمی بین‌المللی می‌شود طبق تمام کنوانسیون‌ها و منشور ملل متحد باید با آن برخورد شود. اکنون نیز کرونا اپیدمی بین‌المللی است که باید بر اساس منشور و کنوانسیون‌های بین‌المللی با آن رفتار کرد”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.