رسانه خبری پیامِ ایرانی

از این داروها برای مقابله با کرونا استفاده نکنیدمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

با گسترش شیوع ویروس کرونا در اکثر کشورهای جهان و ثبت بیش از ۷۰۰۰ کشته در اثر ابتلای به این ویروس، برخی از مظنونان آلودگی به کرونا، بدون مراجعه به پزشک، اقدام به مصرف شماری از داروها می‌کنند که معتقدند می تواند با آنفولانزای عادی مقابله کند؛ در حالی که سازمان بهداشت جهانی، نسبت به استفاده از آنها هشدار داده است.

این نهاد بین المللی بهداشتی روز سه شنبه ۱۷ مارس، در حساب توییتر خود اعلام کرد، در حال حاضر هیچ دارویی مورد تأیید این سازمان برای درمان «کووید ۱۹» وجود ندارد.

سازمان بهداشت جهانی همچنین به موارد مشکوکین به کرونا توصیه کرد از مصرف آنتی بیوتیک‌ها، الکورتیکواستروئیدها و سایر داروها خوداری کنند.

سازمان بهداشت جهانی تصریح کرد: در صورت مشاهده علائم سازگار با «کووید ۱۹» موارد مزبور باید تحت مراقبت‌های پزشکی قرار بگیرند.

این درحالی است که شمار مبتلایان به کرونا در سرتاسر جهان رو به افزایش است و بیش از ۷۰۰۰ نفر تاکنون جان خود را از دست دادند.

تیدروس ادهانوم، مدیر سازمان جهانی، روز دوشنبه ۱۶ مارس، با بیان این که کرونا بشکلی گسترده تر از چین در حال انتشار در سطح جهان است، تأکید کرد که بیماری پاندمیک کرونا، بدترین بحران سلامتی در جهان است که شمار کشته ها و مبتلایان آن در جهان از آمار ثبت شده در چین، پر شمار تر است.

ادهانوم در یک کنفرانس مطبوعاتی از همه کشورهای جهان خواست، برای شکستن زنجیره شیوع بیماری پاندمیک کرونا، اقدامات لازم را انجام داده و از کودکان، سالمندان و زنان باردار، مراقبت کنند.

مدیر سازمان بهداشت جهانی درهمین راستا با تأکید بر اینکه «مواردی وجود دارد که ما از آنها اطلاعی نداریم ، به ویژه آلودگی های جزئی به کرونا»، بر لزوم جداسازی آلودگی های جزئی به این ویروس جهت جلوگیری از شیوع این بیماری همه‌گیر، تأکید کرده و توضیح داد: کشورهایی که ساختار بهداشتی ناتوانی دارند، از شیوع کرونا، آسیب خواهند دید.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.