رسانه خبری پیامِ ایرانی

۳۰۰ تن طلا و سکه در منازل ذخیره شده است


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

نائب رئیس اتحادیه طلا در ایران اعلام کرد که طبق یک برآورد صورت گرفته نزدیک ۳۰۰ تن طلا و سکه در منازل مردم ذخیره شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، سه‌شنبه ۱۸ اوت ۲۰۲۰ محمد کشتی‌آرای گفت: «وقتی می‌گوییم در سال‌های قبل ۱۲۰ تن تولید مصنوعات داشتیم باید ۷۵ درصد آن به بازیافت برمی‌گشت که برنگشته است و این روال در سال‌های متمادی رخ داده البته این آمار تایید شده نیست ولی نزدیک به یقین است».

به گفته او مسئولان اعلام کرده‌اند که ۲۵ تا ۳۰ میلیارد دلار ارز در خانه‌هاست که تبدیل این رقم به سکه نیز همان ۳۰۰ تن را نشان می‌د‌هد.

کشتی‌آرای با تاکید بر اینکه هم‌اکنون نرخ مشخصی برای ارز نداریم و در هر ساعت قیمت‌ها تغییر می‌کند، افزود که قیمت‌ها برای یک ساعت آینده هم قابل تحلیل و پیش‌بینی نیست.

نائب رئیس اتحادیه طلا در ایران با اشاره به رابطه مستقیم قیمت ارز و طلا، تاکید کرد تا زمانی که قیمت ارز کاهش پیدا نکند، قیمت طلا و سکه کاهش پیدا نمی‌کند.

او افزود: «یعنی ما اگر تحلیلی داشته باشیم درباره نرخ ارز ‌عین آن تحلیل به سکه منتقل می‌شو».

کشتی‌آرای توضیح داد: «یک زمانی دلار سه چهار هزار تومان بود، سکه یک و نیم میلیون تومان بود، زمانی قیمت دلار ۱۶ هزار تومان بود سکه پنج شش میلیون شد و بنابراین به جز نوسانات جهانی که معمولا یک وضعیت نسبی دارد که جداگانه قابل تحلیل است، ما وضعیتمان بستگی به قیمت ارز دارد یعنی کاملا شاخص ارز، با مبنای دلار، فاکتور مهم محاسبه قیمت سکه و طلا خواهد بود».

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.