رسانه خبری پیامِ ایرانی

صلح امارات با اسرائیل تحولی استراتژیک و مثبت برای عرب‌ها است


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی، روز سه‌شنبه ۱۸ اوت گفت، پیمان صلح بین امارات و اسرائیل بیانگر تحولی استراتژیک و مثبت برای کشورهای عربی است.

وزیر مشاور اماراتی با تأکید بر اینکه گام جسورانه امارات متحده عربی «آب‌ راکد» صلح خاورمیانه را به حرکت درآورد، خاطرنشان کرد: «تغییر صحنه سیاسی منطقه برای غلبه بر واژه‌های تلخ و دردناک گذشته جهان عرب مانند روز نکبت، روز شکست و خاطرات جنگ‌های داخلی، ضروری است».

قرقاش در سلسله توئیت‎هایی در حساب توییتری خود، نوشت: «نگرش‌های منفی به پیمان صلح امارات و اسرائیل در سطح جهان عرب چیز جدیدی نیست. خطوط تماس‌ها چه قبل و چه بعد از اعلام این پیمان همچنان به حالت خود باقی است. سروصداهای بلند همان‌گونه که بود همچنان ادامه داشته و بیانگر این حقیقت است که گفت‌وگوی منطقی و عینی در مورد مهمترین موضوعات خاورمیانه هنوز بسیار دور است».

او در توییت دیگری گفت: «از سوی دیگر می‌بینیم که هر پایتخت فعال و هر چهره برجسته بین‌المللی، ضمن ستودن این پیمان، آن را تبریک گفته و از این تحول استراتژیک مورد قدردانی قرار داد. اما در مقابل طبیعی است که دلالان سیاسی از این پیمان زیان ‌بینند. از طرف دیگر این یک واقعیت شناخته شده است که مطالبه حقوق باقی مانده از بین نمی‌رود بلکه چنین تحولی فرصت‌های دست‌یابی یه آن حقوق را تقویت خواهد کرد».

انور قرقاش روز گذشته نیز در واکنش به تهدید‌های مقامات ایران، گفت: «مسئله پیمان امارات با اسرائیل یک تصمیم حاکمیتی است و ربطی به هیچ کشور دیگری ندارد».

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.