رسانه خبری پیامِ ایرانی

حمله موشکی به ارگ ریاست جمهوری افغانستان در کابل | جهان | DW


در صدویکمین سالگرد استقلال افغانستان که این کشور امروز سه‌شنبه ۲۸ مرداد (۱۸ اوت) شاهد برگزاری آن بود، ۱۴ موشک به کابل شلیک شد. یکی از مکان‌هایی که مورد حمله قرار گرفت، ارگ ریاست جمهوری افغانستان بود.

وزارت داخله افغانستان اعلام کرد که این موشک‌ها از حوزه ۸ و ۱۷ کابل (واقع در شمال غرب و جوب شرق کابل) از دو خودرو پرتاب شده‌اند.

به گفته طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله افغانستان حدود ساعت ۹ و نیم بامداد امروز ۱۴ موشک از دو خودرو به سمت حوزه اول، دوم، دهم، شانزدهم و نهم کابل شلیک شد که اکثر آن‌ها به منازل مسکونی برخورد کرده‌اند.

در هنگام این حملات موشکی محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در مراسم گذاشتن تاج گل به پای منار استقلال در محوطه ساختمان وزارت دفاع این کشور حضور داشت.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

اشرف غنی در مراسم گرامیداشت سالگرد استقلال افغانستان

اشرف غنی در مراسم گرامیداشت سالگرد استقلال افغانستان

در جریان این رویداد دست کم ۱۰ نفر زخمی شد‌ه‌اند که شماری از آنها زن و کودک بوده‌اند. همچنین گفته می‌شود که دو نفر در ارتباط با این حملات موشکی بازداشت شده‌اند.

شماری از موشک‌ها در نزدیکی محلی که مراسم گرامیداشت سالگرد استقلال افغانستان در جریان بود، فرود آمده‌اند.

این مراسم در منطقه‌ای که سفارتخانه‌ها و نهادهای بین‌المللی قرار دارند، در حال برگزاری بود. افزون بر ارگ ریاست جمهوری، وزارت دفاع، بانک مرکزی، سفارت آمریکا، مقر فرماندهی نیروهای ناتو در افغانستان و شمار زیادی از وزارتخانه‌ها در حوزه‌های یادشده قرار دارند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

در این میان دولت افغانستان و نیروهای طالبان اعلام کرده‌اند که سرگرم برنامه‌ریزی برای انجام مذاکرات صلح هستند تا به جنگ و درگیری چندین دهه‌ای در این کشور پایان دهند. شرط آغاز این مذاکرات آزادی ۴۰۰ عضو “خطرناک” طالبان است.

تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله موشکی را بر عهده نگرفته است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.