رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | استان اصفهان؛ بازداشت ۳ شهروند به ظن ارتباط با یکی از رسانه های خارج از کشور


خبرگزاری هرانا –  فرمانده انتظامی استان اصفهان از بازداشت سه شهروند طی ده روز گذشته به ظن ارتباط با رسانه های خارج از کشور خبر داد. وی با اشاره به تهیه تصاویر از مساجد توسط این شهروندان در اعتراض به تجمع و عزاداری در اماکن مذهبی در دوره اپیدمی کرونا، این افراد را به بهانه مخالفت با عزاداری محرم در دوران کرونا، «معاند» و «دنباله رو پیاده سازی نظرات غربی» توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از همشهری، امروز سه‌شنبه ۲۸ مردادماه ۱۳۹۹، محمدرضا میرحیدری، فرمانده انتظامی استان اصفهان از بازداشت سه شهروند در این استان طی ده روز گذشته خبر داد.

وی با اشاره به تهیه تصاویر از مساجد و اماکن مذهبی و طرح ادعای ارسال آن به رسانه‌های خارج از کشور این شهروندان را «معاند» خواند و آنان را به بهانه مخالفت با عزاداری در ایام محرم، «دنباله رو پیاده سازی نظرات غربی» و مراقبت‌های بهداشتی توصیه شده در دوره اپیدمی کرونا را به ضرر جامعه دینی و هیات‌ مذهبی توصیف کرد.

وی در ادامه ضمن شرح جزییات بیشتری از بازداشت این شهروندان اعلام کرد که یکی از این افراد زنی در شهرستان لنجان بوده و مدعی شد: “این خانم مستنداتی را  آماده کرده بود که بعضا به شبکه بی‌بی‌سی و پایگاهی در کشور گرجستان فرستاده بود. وی تمامی این مستندات را از مساجد و هیأت‌های مذهبی تهیه کرد و به دنبال آن بود تا ثابت کند منشا شیوع این ویروس در جامعه ما، افراد و مجامع مذهبی هستند”.

محمدرضا میر حیدری ضمن اعلام اینکه بازداشت یک شهروند دیگر در شهرستان تیران صورت گرفته است، مدعی شد که مستندات تهیه شده توسط وی جمع آوری شده است.

در این گزارش اشاره‌ای به هویت، محل نگهداری و وضعیت این شهروندان نشده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.