رسانه خبری پیامِ ایرانی

ترامپ به هوادارانش: در رابطه با تقلب انتخاباتی هشیار باشید | جهان | DWرئیس جمهور ایالات متحده به پخش شایعات مربوط به تقلب انتخاباتی در نوامبر سال جاری ادامه می‌دهد. او روز دوشنبه، ۲۷ مرداد (۱۷ اوت) در جمع هوادارانش در شهر اوشکوش ایالت ویسکانسین مدعی شد، شکستش در انتخابات ریاست جمهوری “فقط در صورت تقلب در انتخابات” ممکن خواهد بود.
دونالد ترامپ اظهار داشت: «ما باید در این انتخابات پیروز شویم. مطمئن شوید که آراء شما شمارش شده است. اطمینان حاصل کنید، زیرا تنها چیزی که باعث شکست ما در انتخابات خواهد شد این است که تقلب شود.»
او در ادامه تأکید کرد: «ما برای بقای ملت، تمدنمان و خودمان مبارزه خواهیم کرد».

مخالفت با رای‌گیری پستی

رئیس جمهور آمریکا در ماه‌های اخیر همواره از امکان تقلب انتخاباتی سخن گفته است. به همین دلیل با رای‌گیری از طریق پست مخالفت می‌کند زیرا معتقد است که از این طریق راه برای تقلب انتخاباتی هموار می‌شود. 
ترامپ علاوه بر اینکه تاکنون هیچ گونه سند کارشناسانه‌ای در این رابطه ارائه نکرده است، قصد دارد از پرداخت بودجه لازم به اداره پست به منظور تحویل به موقع آرای انتخاباتی جلوگیری کند.  حزب دموکرات مایل است، برای این منظور بودجه‌ای برابر ۲۵ میلیون دلار در اختیار پست قرار گیرد.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید
پیش‌تر اداره فدرال پست اعلام کرده بود که برای انجام این کار با کمبود بودجه مواجه است. 
دموکرات‌ها با توجه به گسترش بیماری کووید ۱۹ در کشورشان پیش‌بینی می‌کنند که بسیاری از آمریکایی‌ها به رأی‌گیری پستی متوسل شوند. 

کنگره دموکرات‌ها 

در کنگره حزب دموکرات که روز دوشنبه برگزار شد، شخصیت‌های برجسته حزب، از جمله اوباما و برنی سندرز حمایت خود را از نامزدی جو بایدن برای رقابت با ترامپ حمایت کردند. 
شعار اصلی انتخاباتی آنها We the People (“ما مردم”) است؛ سه‌ واژه نخستین قانون اساسی ایالات متحده.
‌در این کنگره که به صورت آنلاین برگزار شد، کلیپ‌های ویدئویی زیادی پخش شد، از اجرای موسیقی گرفته تا پیام تبریک و سخنرانی و دعا و سرود.
ویژگی اصلی این کنگره نمایش تنوع فرهنگ‌ها و ادیان گوناگون در ایالات متحده بود، آنچه که ویژگی بارز این کشور است و دموکرات‌ها به آن اهمیت می‌دهند. 
در ویدیوهایی که در کنگره پخش شد، “َافراد عادی” هم امکان اظهار نظر یافته بودند و از خطر بیماری کووید ۱۹ گرفته تا رشد نژاد‌پرستی در آمریکا سخن می‌گفتند. 
میشل اوباما، همسر رئیس جمهور پیشین به‌شدت به دونالد ترامپ حمله کرد و او را برای ریاست جمهوری آمریکا فردی نامناسب خواند. 
برنی سندرز هم ضمن انتقاد از ترامپ او را با نرو (Nero)، تزار رم مقایسه کرد و گفت، نرو هنگامی که رم در آتش می‌سوخت ویلون می‌نواخت و ترامپ در این شرایط گلف بازی می‌کند. 

حمایت جمهوری‌خواهان از ترامپ 

مخالفت با ترامپ از جانب برخی اعضای برجسته حزب جمهوری‌خواه باعث شده که آنها از جو بایدن، رقیب دموکرات رئیس جمهور حمایت کنند. 
شامگاه دوشنبه جان کاسیچ، فرماندار پیشین اوهایو ضمن تاکید بر اینکه او یک جمهوری‌خواه است و جمهوری‌خواه خواهد ماند گفت، وابستگی حزبی برای او در وهله دوم اهمیت است و مسئولیت برای شهروندان و کشور در وهله نخست اهمیت قرار دارد. 
کاسیچ تصریح کرد، اگر سیاست‌های فعلی دولت ادامه یابند، “پیامدهای وحشتناکی” خواهند داشت. به اعتقاد او، بایدن “مرد زمان ما” است و می‌تواند وحدت ملت را تضمین کند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید
پیش‌تر کریستین ویتمن، فرماندار پیشین نیوجرسی، مگ ویتمن، مدیرعامل سابق شرکت فناوری اطلاعات هیولت پاکارد، سوزان مولیناری، نماینده پیشین کنگره و مایلز تیلور قول حمایت از بایدن را داده بودند. 
تیلور که از ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ در وزارت امنیت داخلی آمریکا از جمله در سمت رئیس دفتر وزیر خدمت می‌کرد، گفته است که آمریکا تحت ریاست ترامپ “ناامن‌تر” شده است. 

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.