رسانه خبری پیامِ ایرانی

چاپ ارز به فروپاشی اقتصاد جهانی می‌انجامد


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

جیم راجرز سرمایه گذار و بازرگان شناخته شده آمریکایی در مصاحبه اخیر خود هشدار داد اقدام بانک‌های مرکزی به چاپ ارز به صورت افسار گسیخته می‌تواند در نهایت به فروپاشی اقتصاد جهانی منتهی شود.

در ماه‌های اخیر و به ویژه پس از همه گیری کرونا، بسیاری از کشورهای جهان برای فرار از فروپاشی اقتصاد رو به زوال خود، میلیون‌ها دلار ارز بدون پشتوانه چاپ کرده اند. جیم راجرز نسبت به پیامدهای غیر قابل پیش بینی این اقدام هشدار داده است و اعتقاد دارد برنامه گشایش اقتصادی بانک‌های جهانی و چاپ روزافزون دلار در نهایت به فروپاشی اقتصاد جهانی ختم خواهد شد.

راجرز در بخشی از صحبت های خود به حباب بازار سرمایه در آمریکا اشاره کرد و گفت انتخابات آمریکا در ماه نوامبر سال جاری در ایجاد یک فضای کاذب اقتصادی نقش بسزایی دارد.

او گفت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تنها به فکر نشستن بر مسند ریاست جمهوری هستند، برای همین تا ماه نوامبر ارزش بازار سرمایه به صورت غیر معمول رشد تصاعدی خواهد داشت.

راجرز همچنین اعلام کرد که کماکان نسبت به صنعت کشاورزی در آینده نزدیک خوش بین است و اعتقاد دارد صنایع هواپیمایی، گردشگری و دیگر بخش‌های صنعتی که به دلیل همه گیری کرونا با رکود بی سابقه ای مواجه شده اند دوباره به روند عادی خود برمی گردند.

او در ادامه صحبت‌های خود به خریداری یک شرکت ترابری در روسیه و یک شرکت شراب در چین اشاره کرد و گفت برخی از صنایعی که اخیراً در آنها سرمایه گذاری کرده ام به شدت تحت تاثیر همه گیری کرونا قرار دارند.

او نسبت به آینده اقتصاد در سطح کلان چندان خوش بین نیست اما اعتقاد دارد چرخ اقتصاد ورشکسته کنونی جهان همچنان کج دار و مریز به سمت عادی سازی شرایط خواهد چرخید.

جیم راجرز در ادامه صحبت‌های خود نسبت به آینده ارزهای دیجیتال نیز اظهار نظر کرد و گفت اگر زمان به عقب باز می گشت یقیناً در بازار رمزارزها سرمایه گذاری بیشتری انجام می داد.

گفتنی است اخیراً آنتونی پمپ لیانو، متخصص بازار رمزارزها در اظهار نظری جنجالی گفت ارزش بازار رمزارز بیت کوین طی ۱۰ سال آینده از بازار طلا سبقت خواهد گرفت.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.