رسانه خبری پیامِ ایرانی

فرزند سرلشکر صالحی به اتهام فساد مالی به ده سال حبس محکوم شد


عمار صالحی فرزند سرلشکر عطاالله صالحی فرمانده سابق ارتش جمهوری اسلامی ایران استحق نشر عکس
mizan

Image caption

عمار صالحی فرزند سرلشکر عطاالله صالحی فرمانده سابق ارتش جمهوری اسلامی ایران است

قوه قضائیه ایران عمار صالحی فرزند سرلشکر عطاءالله صالحی فرمانده پیشین ارتش “به اتهام معاونت در اخلال در نظام اقتصادی به ده سال حبس و محرومیت دائم از خدمات دولتی” محکوم شده است.

به گفته غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه این حکم را شعبه ویژه رسیدگی به “جرائم مالی و مفاسد اقتصادی” دو روز پیش صادر کرده است.

محمدرضا جهانبانی که همزمان با آقای صالحی محاکمه شد، به ۲۰ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی، محرومیت دائم از مشاغل دولتی و رد مال محکوم شده است.

فرزند سرلشکر صالحی در زمان محاکمه در زندان نبود و مشخص نیست با اعلام حکم دادگاه، محکومیت وی آغاز شده است یا نه.

مطابق حکم حکومتی آیت‌الله خامنه‌ای، حکم حبس محکومان پرونده‌های فساد مالی بلافاصله به اجرا گذاشته می‌شود و درخواست تجدیدنظر ممکن نیست.

حق نشر عکس
isna

Image caption

عمار صالحی در کنار پدرش سرلشکر عطاالله صالحی و دایی اش محمد شریعتمداری وزیر کار ایران

آخرین جلسه دادگاه عمار صالحی و محمدرضا جهانبانی ١٨ دی ماه بود. در جریان این دادگاه به ریاست قاضی اسدالله مسعودی مقام، دادستان عمار صالحی را متهم کرده بود که طی ده روز ۶۸ میلیارد تومان تسهیلات از بانک سرمایه برای شرکتی خصوصی خود دریافت کرده اما آن را به حساب شخصی دیگر متهمان پرونده واریز کرده است.

نماینده دادستان آقای صالحی را متهم کرده بود که در ازای خدمات خود ملکی در منطقه زعفرانیه تهران و خودرویی به مبلغ ۶۵۰ میلیون تومان دریافت کرده است.

آقای صالحی همه اتهامات را رد کرده و گفته بود قبلا برای همین موضوع بازپرسی و بعد برایش قرار منع تعقیب صادر شده است. نماینده دادستان گفته بود که قرار منع تعقیب او نقص قضایی داشته است.

به گفته نماینده دادستان، پرونده بانک سرمایه “چهارصد متهم دارد.”

تاکنون احکام شماری از متهمان پرونده بانک سرمایه صادر شده است از جمله برای پرویز کاظمی یکی از مدیران این بانک و وزیر کار دولت محمود احمدی نژاد.

پیشتر هادی رضوی داماد محمد شریعتمداری وزیر کار ایران که دایی عمار صالحی است، به بیست سال زندان محکوم شده بود.

حق نشر عکس
isna

Image caption

هادی رضوی پس دایی عمار صالحی و داماد محمد شریعتمداری وزیر کار، پیشتر توسط قاضی مسعودی مقام به ۲۰ سال زندان محکوم شده بود

محکوم دیگر پرونده حسین هدایتی است که رسانه‌های ورزشی ایران به او لقب “عابر بانک” داده‌اند. اتهامات او “پولشویی، تحصیل مال نامشروع و خیانت در امانت” بود و به ۲۰ سال زندان محکوم شد. حسین هدایتی این اتهامات را تکدیب می‌کرد. او در دادگاه از یک “وکیل با نفوذ” نام برده بود که چند روز بعد با گلوله در تهران کشته شد.

یکی از متهمان پرونده بانک سرمایه محمدعلی هادی مترجم عربی آیت‌الله خمینی و معاون وزارت خارجه ایران در زمان وزارت کمال خرازی است.

دادگاه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه قرار است سال آینده خورشیدی برای محاکمه دیگر متهمان ادامه پیدا کند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.