رسانه خبری پیامِ ایرانی

تجمع اعتراضی کارکنان مخابرات روستایی مقابل مجلس۱۲ ساعت،۵۹ دقیقه

استان وایر-  جمعی از کارگزاران و کارمندان مخابرات روستایی تجمعی را در مقابل مجلس برگزار کردند.
آن‌ها که در اعتراض به عدم هم‌سان­‌سازی حقوق‌شان با سایر کارمندان رسمی مخابرات در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده بودند، خواستار هم‌سان‌سازی حقوق و رفاهیات خود مطابق با سایر کارمندان رسمی مخابرات هستند.

کارگزاران مخابرات روستایی تا پیش از خصوصی‌سازی شرکت مخابرات، در مراکز مخابرات روستایی مشغول به کار بودند و در حال حاضر نیز قرارداد دایمی و رسمی با شرکت مخابرات دارند. اما هنوز حکم کارگزینی یا دریافت حقوق و مزایای رفاهی برابر با سایر کارمندان دایمی مشمول آن‌ها نمی‌شود.
آن‌ها می‌گویند با وجود سابقه بالای ۲۵ ساله کاری، هنوز حقوق کف «قانون کار» را از مخابرات دریافت می‌کنند.
کارگزاران مخابرات روستایی مدعی هستند در حالی که قرارداد دایمی و رسمی با شرکت مخابرات دارند اما هنوز هیچ‌گونه حکم کارگزینی یا دریافت حقوق و مزایای رفاهی برابر با سایر کارمندان دایمی مشمول آن‌ها نشده است.
نمایندگان جامعه کارگزاران مخابرات روستایی کشور خواستار افزایش حقوق خود شدند. به گفته آن‌ها، هدف قانون‌گذار از تصویب ماده ۸۳، ایجاد امنیت شغلی، رفع تبعیض و برپایی عدالت مزدی بوده است. ولی مخابرات برداشت دیگری را از موضوع کرده و صرفا به قرارداد دایمی بسنده کرده است که هیچ نشانه و اثری از عدالت مزدی در آن مشهود نیست.

 

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com
📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

 

 منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.