رسانه خبری پیامِ ایرانی

عدم تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران به نابودی و ویرانی بیشتری منجر خواهد شد


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی شامگاه سه‌شنبه ۱۸ اوت ۲۰۲۰ با تجدید فراخوان این پادشاهی در کنفرانس خلع سلاح در ژنو برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی بین‌المللی علیه ایران، تاکید کرد که رفع تحریم‌های بین‌المللی اعمال شده بر ایران در ارتباط با سلاح شامل همه انواع کلاسیک و غیر کلاسیک آن «منجر به نابودی و ویرانی هر چه بیشتری خواهد شد».

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) این موضع سعودی در خصوص تحریم‌های تسلیحاتی بین‌المللی اعمال شده بر ایران در جلسه شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی که شامگاه سه‌شنبه از طریق ویدیو کنفرانس و به ریاست خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود برگزار شده، مطرح شد.

در این جلسه شورای وزیران سعودی همچنین به اجرای دقیق تدابیر و اقدامات بهداشتی پیشگیرانه در موسم حج استثنایی امسال که مناسک و مراسم آن به طور امن و به سلامت انجام شده، اشاره کرد.

شورای وزیران سعودی همچنین دستورهای خادم الحرمین الشریفین برای ایستادن در کنار مردم کشور برادر لبنان و دادن دست کمک و یاری به آنها در پی انفجار بندر بیروت و ایجاد پلی هوایی میان سعودی و لبنان برای امدادرسانی و ارسال کمک‌ها از طریق مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان به این کشور را با ارزش خواند.

شورای وزیران سعودی همچنین با اشاره به «بیانیه پایانی» و اعلامیه « شرکای صلح پایدار در سودان» صادره از هشتمین نشست دوستان سودان که به ریاست پادشاهی عربی سعودی و به طور مجازی برگزار شده بر اهمیت احترام به حاکمیت سودان و استقلال رای این کشور و همچنین رسیدگی به علل نزاع تا دستیابی به صلح فراگیر جهت تقویت وحدت ملی و امنیت منطقه‌ای سودان تاکید کرد.

در نشست شورای وزیران سعودی نیز بر اصرار پادشاهی عربی سعودی در ادامه تلاش‌ها برای برقراری امنیت، ثبات و ایجاد صلح و توسعه در جمهوری یمن تاکید شد.

شورای وزیران سعودی همچنین ارائه مکانیسم‌های جدیدی برای تسریع عمل به توافق ریاض میان دولت قانونی و شورای انتقالی جنوبی یمن و مفاد اجرایی آن را نشانه پایبندی سعودی به این توافق دانست که در نوامبر ۲۰۱۹ به امضا شده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.