رسانه خبری پیامِ ایرانی

اعلام رسمی نامزدی جو بایدن از حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا | جهان | DWدموکرات‌های آمریکا طی مراسمی در شامگاه سه‌شنبه ۱۸ اوت (۲۸ مرداد) (به وقت محلی) جو بایدن را به طور رسمی نامزد اصلی خود در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سوم نوامبر آینده اعلام کردند که باید در برابر دونالد ترامپ (۷۴ ساله) رقابت کند. اکثر بدنه حزب، حمایت خود را، بیشتر به صورت مشارکت مجازی، از سیاستمدار ۷۷ ساله و معاون رئیس جمهور سابق آمریکا اعلام کرد.

جو بایدن با کلمات پرهیجانی از نامزدی خود استقبال کرد و تردیدی باقی نگذاشت که پنجشنبه در آخرین روز گردهمایی دموکرات‌ها نیز رسما نامزدی در انتخابات را قبول خواهد کرد.

در دومین روز گردهمایی این حزب، جیمی کارتر (دوره ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۱) و بیل کلینتون (۱۹۹۳ تا ۲۰۰۱) رؤسای جمهور پیشین حمایت کامل خود را از جو بایدن اعلام کردند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

کارتر در پیامی صوتی گفت: «بایدن تجربه و بصیرت و توانایی کامل دارد تا ما را به هم پیوند دهد و عظمت آمریکا را بازآفرینی کند.» او افزود اطمینان دارد که جو بایدن در خدمت به آمریکا صادق و مصمم است.

بیل کلینتون به شدت از دونالد ترامپ (۷۴ ساله) انتقاد کرد. او در پیامی ویدیویی گفت: «ما در روزگاری زندگی می‌کنیم که کاخ سفید باید ستاد فرماندهی باشد اما به جای آن کانون آشوب و اغتشاش شده است».

به گفته کلینتون: «در کاخ سفید مدام آشوب حاکم است و فقط یک چیز تغییر نمی‌کند: تصمیم ترامپ به گریختن از مسئولیت و انداختن تقصیر به دوش دیگران».

چنانچه جو بایدن در انتخابات ماه نوامبر به پیروزی برسد، کامالا هریس اولین زن سیاه‌پوستی است که معاون رئیس جمهور خواهد بود. نامزدی خانم هریس به عنوان معاون جو بایدن قرار است روز چهارشنبه (۱۹ اوت) به طور رسمی اعلام شود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.