رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | چهار کارگر کارخانه سیمان کارون برای سومین بار تبرئه شدند


خبرگزاری هرانا – دادگاه کیفری شهرستان مسجد سلیمان، حکم تبرئه ۴ تن از کارگران کارخانه سیمان کارون را صادر کرد. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات امین حاتمی، پیمان سلیمانی، خرم آقابیگی و فرشاد خدادایان طاغونک با شکایت کارفرمای کارخانه سیمان کارون به اتهام تلاش برای توقف تولید و اعتصاب در بهمن ماه سال جاری برگزار شده بود. این کارگران پیش از این نیز ۲ بار دیگر محاکمه و تبرئه شده بودند با این‌‌حال با اعتراض وکیل کارفرما نسبت به نتیجه احکام صادره، مجدداً پرونده به جریان افتاده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری شهرستان مسجد سلیمان، حکم تبرئه را برای موارد اتهامی امین حاتمی، پیمان سلیمانی، خرم آقابیگی و فرشاد خدادایان طاغونک صادر کرد.

این چهار فعال کارگری پیش از این نیز در جریان رسیدگی به پرونده شکایت کارفرما، یک بار در سال ۹۶ و بار دیگر در ۹۷ حکم تبرئه گرفته بودند. با این‌حال مجدداً با اعتراض وکیل کارفرما نسبت به نتیجه احکام صادره، مجدداً پرونده به جریان افتاده بود.

به گفته این کارگران: “نزدیک به ۳ سال متمادی در پی شکایت کارفرما با اتهام تلاش برای توقف تولید و اعتصاب با این پرونده درگیر بودیم و هر بار در پی حکم تبرئه به علت شکایت کارفرما پرونده مجددا به اجرا درمی‌آمد و مسئله کاملاً فرسایشی شده بود. امیدواریم این‌بار قاضی پرونده در صورت اعتراض کارفرما، آن‌را نپذیرد”.

گفتنی است، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این کارگران در بهمن ماه سال جاری برگزار شد و طی این جلسه، کارشناس سوم دادگستری نظر دو کارشناس پیشین مبنی بر عدم وجود ادله در خصوص اتهامات وارده را تایید کرده بود.

در جریان اعتصاب کارگران کارخانه سیمان کارون در واکنش به تاخیر پرداخت حقوق و قطع بیمه و مزایای کارگران که در سال ۹۵ شکل گرفت، شماری از کارگران از فعالان کارگری بازداشت شده و پس از تشکیل و تکمیل پرونده در ابتدای سال ۹۶ به دادسرای عمومی و انقلاب احضار شده بودند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.