جعفر عظیم‌زاده، زندانی سیاسی و فعال کارگری از روز یک‌شنبه ۲۶ مرداد در اعتراض به انتقالش به زندان رجایی‌شهر که بدون اعلام و به شکل یک آدم‌ربایی سازمان‌یافته اتفاق افتاده، دست به اعتصاب غذا زده است.
سایت اتحادیه آزاد کارگران ایران با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که پس از تأیید وخامت حال و به خطر افتادن سلامت قلبی و ریوی جعفر عظیم‌زاده از سوی پزشک زندان اوین، مأموران امنیتی او را به بهانه انتقال به بیمارستان طالقانی به زندان رجایی‌شهر کرج و به سلول انفرادی منتقل کرده‌اند.
در این بیانیه انتقال پنهانی و غیر‌قانونی این زندانی سیاسی به زندان رجایی‌شهر (گوهر دشت) کرج «آدم‌ربایی» و «پروژه‌ای برنامه‌ریزی شده» از سوی نهادهای امنیتی توصیف شده که برای اعمال سرکوب بیشتر علیه این فعال کارگری به اجرا درآمده است.
اتحادیه آزاد کارگران ایران در بیانیه خود ضمن محکوم کردن فشار بر این فعال کارگری از سوی نهادهای امنیتی، خطاب به جامعه اعلام کرده: «نهادهای امنیتی قطعاً قصد قتل [جعفر عظیم زاده] را دارند و چنانچه هر اتفاقی برای سلامت او روی دهد یا مستقیماً توسط نهادهای امنیتی صورت گرفته یا تحت شرایطی روی داده است که نیروهای امنیتی از قبل برای آن سازماندهی کرده‌اند.»
عظیم‌زاده، دبیر هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران از بهمن ۱۳۹۷ زندانی است. این فعال کارگری از هماهنگ‌کنندگان طومار ۴۰ هزار نفری کارگران برای افزایش حداقل مزد است که در فروردین سال ۱۳۹۴ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب در تهران به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» و «تبلیغ علیه نظام» به شش سال زندان و دو سال محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌های سیاسی و فعالیت مجازی، رسانه‌ها و مطبوعات محکوم شد.
در هفته‌های گذشته منابع حقوق بشری از ضرب و شتم سازمان یافته این فعال کارگری در زندان اوین توسط زندانیان با جرایم عادی خبر داده بودند.