رسانه خبری پیامِ ایرانی

دزدی ۳۰ میلیون یورویی از دستگاه‌های خودپرداز پول در آلمان | آلمان | DWدر آلمان از  سال ۲۰۰۵ میلادی تا کنون ماموران پلیس شاهد حملات پراکنده به دستگاه‌های خودپرداز پول در مناطق مختلف این کشور هستند. 

این نوع سرقت نقدی به ویژه در ایالت نوردراین ‌وستفالن، در نواحی مرزی با هلند، از پنج سال پیش به این طرف به طور چشم‌گیری افزایش یافته است. 

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

تنها در پنج سال گذشته در این ایالت سارقان موفق شده‌اند از طریق حمله به دستگاه‌های خودپرداز ۳۰ میلیون و ۶۰۰ هزار یورو پول نقد را با خود ببرند.

 در گزارشی که هربرت رویل، وزیر امور داخلی ایالت نوردراین ‌وستفالن روز چهارشنبه ۲۹ مرداد (۱۹ اوت) در این باره به پارلمان ایالتی ارائه کرده به روند رو به رشد این نوع سرقت‌ها اشاره شده است.

در این گزارش آمده که ۶۳۴ مورد دزدی از دستگاه‌های خودپرداز  در پنج سال گذشته در این ایالت صورت گرفته که ۱۲۵ مورد آن در هفت ماه گذشته اتفاق افتاده است. 

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

رویل خواستار محافظت بیشتر ماموران پلیس از دستگاه‌های خودپرداز شده است. وزیر امور داخلی ایالت نوردراین‌وستفالن گفت که از نمایندگان بخش تکنیکی بانک‌ها دعوت کرده که برای بحث و تبادل نظر در باره بالا بردن امکانات فنی دستگاه‌ها در ماه آینده در جلسه‌ای شرکت کنند. او گفت که  محافظت بهتر و موثرتر از دستگاه‌های خودپرداز در برابر حملات سارقان امکان پذیر است و باید برنامه‌ریزی و اجرا شود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.