رسانه خبری پیامِ ایرانی

هنوز واکسنی طبق معیارهای این سازمان برای کرونا وجود ندارد


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

دفتر منطقه‌ای خاورمیانه سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه ۱۹ آگوست ۲۰۲۰ در یک نشست خبری اعلام کرد هنوز هیچ واکسنی که معیارهای مناسب را داشته باشد، برای کرونا وجود ندارد.

دکتر رنا الحجه مدیر برنامه‌های سلامت سازمان جهانی بهداشت در خاورمیانه گفت که در حال حاضر به شرایط دشواری در سطح جهان رسیده‌ایم، زیرا که تعداد مبتلایان به کرونا در جهان به ۲۱ میلیون نفر رسیده و در خاورمیانه هم به مرز ۲ میلیون نفر نزدیک شده‌ایم ولی هنوز برای کنترل کرونا دیر نشده و امیدواری زیادی داریم که واکسن کارایی برای کووید۱۹ پیدا شود.این مقام مسئول در سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد: «هنوز هیچ واکسنی برای کرونا که معیارهای سازمان جهانی بهداشت را داشته باشد، وجود ندارد، اما تلاش‌های زیادی در سرتاسر جهان برای یافتن واکس کارا و امن در جریان است و سازمان با شرکت‌ها و نهادهای حامی این موضوع در حال همکاری است.

تا کنون ۲۹ واکسن در مرحله آزمایشی وجود دارد و ۱۳۸ واکسن دیگر هم در مرحله پیش از بررسی‌های بالینی قرار دارند. ۹ واکسن هم نتایج امیدبخشی از خود نشان داده‌اند و در حال حاضر در حال گذراندن مراحل آزمایشی دوم و سوم هستند.»

دکتر رنا الحجه پیش‌بینی کرد که تا پایان سال ۲۰۲۰ واکسن کارایی پیدا شود و در سال ۲۰۲۱ در اختیار همگان قرار گیرد، اما کشورها همچنان باید بیماری را زیرنظر داشته باشند و افراد مبتلا را شناسایی، قرنطینه و درمان کنند.

او درباره واکسن روسیه هم گفت که توسعه یک واکسن در مرحله بررسی‌های بالینی ۳ مرحله دارد و در مرحله سوم نیاز به ده‌ها هزار آزمایش روی انسان است و واکسن روسیه هنوز در مرحله سوم قرار دارد و سازمان با نهادهای ذی‌ربط در روسیه در تماس است تا اطلاعات بیشتری دریافت کند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.