رسانه خبری پیامِ ایرانی

رئیس بنیاد مستضعفان سخنانش درباره تصرف املاک مردم را پس گرفت: به ضرس قاطع اشتباه کردم


پرویز فتاح بیش از ده سازمان و شخص را به تصرف املاک چند میلیارد تومانی متهم کرده بود

توضیح تصویر،

پرویز فتاح بیش از ده سازمان و شخص را به تصرف املاک چند صد میلیارد تومانی متهم کرده بود

پرویز فتاح، رییس بنیاد مستضعفان در ایران که چندی پیش سپاه، ارتش و چند شخص و سازمان دیگر را به “تصرف” املاک مردم متهم کرده بود، از سخنانش عذرخواهی کرد و گفت “خطا” کرده و “حلالیت می‌طلبد.”

سخنان آقای فتاح در تلویزیون ایران در شب هجدهم مرداد، باعث جنجال شده بود. او از حدود ۱۰ شخص حقیقی و حقوقی از جمله روسای جمهور فعلی و قبلی، مجمع تشخیص مصلحت نظام، سپاه، ارتش و مرکز پژوهش‌های مجلس نام برد و با ذکر آدرس زمین و ملک و قیمت آن گفت هر کدام ملک چند صد میلیاردتومانی را تصرف کرده و بابت آن پولی نپرداخته‌اند.

در ویدئوی مصاحبه تازه او با شبکه خبر، پرویز فتاح سخنان قبلی خود را پس می‌گیرد و می‌گوید: “این افراد و سازمان‌هایی که اسم بردم، استفاده شخصی نداشتند؛ این خطای بنده بود که آنجا خیلی تیتروار و کوتاه گفتم، چون فرصت باز کردن مساله نبود؛ بعضا شاید اطلاعات بنده اصلا ناقص عنوان شد، یا خطای کلام بنده [بود] یا نتوانستم جانب انصاف را رعایت کنم، یا غیردقیق عنوان کردم؛ الان با ضرس قاطع عرض می‌کنم هیچ کدام از این اشخاص و سازمان‌ها انصافا، بینی و بین‌الله استفاده شخصی از این املاک نداشتند؛ آنها همکاری لازم را کردند ولی به نتیجه نهایی نرسیده بود.”

او به طور خاص در پایان عذرخواهی خود از غلامعلی حدادعادل، معصومه ابتکار و شهیندخت مولاوردی نام برد و گفت: “از اینجا می خواهم از همه آن عزیزان و سازمان‌ها عذرخواهی و طلب حلالیت کنم. جواب‌هایی که آن اشخاص دادند، متین و با وقار بوده و بنده به دیده منت از آنها می‌پذیرم.”

تقریبا تمام نهادها و اشخاصی که پرویز فتاح دو هفته پیش از آنها نام برده بود، اطلاعیه دادند و موضوع را تکذیب کردند. بعضی از این نهادها از جمله مرکز پژوهش‌های مجلس و غلامعلی حداد عادل اعلام کردند که به دستور رهبر ایران این املاک را در اختیار گرفته‌اند.

توضیح تصویر،

فرزند بسیاری از مدیران و وزرای جمهوری اسلامی در دبیرستان خصوصی فرهنگ (پسرانه و دخترانه) درس خوانده‌اند

جدال دنباله‌دار حدادعادل و فتاح

غلامعلی حداد عادل که نسبت فامیلی با آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران دارد، در یک پیام ویدئویی خطاب به رئیس بنیاد مستضعفان از او پرسیده بود که آیا نمی‌دانسته خانه‌ای که از آن نام برده به دستور رهبر به مدرسه فرهنگ داده شده است؟

مدیر مدرسه فرهنگ در این ویدئو اشاره کرد که پسر خود آقای فتاح در مدرسه خصوصی فرهنگ درس خوانده است.

آقای حداد عادل، پرویز فتاح را به “بیان تبلیغاتی تحریک‌آمیز” متهم کرده بود که به دنبال “خوشنام کردن خودش” است و دیگران را “بدنام” می‌کند.

جدال لفظی پرویز فتاح و غلامعلی حدادعادل بر سر مدرسه خصوصی فرهنگ که آقای حداد عادل مدیر آن است، تازه نیست. آقای فتاح قبلا هم در برنامه تلویزیونی هجدهم مرداد امسال از غلامعلی حداد عادل عذرخواهی کرده بود.

پارسال امیرحسین فتاح، پسر رئیس بنیاد مستضعفان در توییتی نوشت که “مدرسه آقای حداد برای بنیاد مستضعفان است که سال‌هاست اجاره‌ای بابت آن پرداخت نشده، حتی به بهانه آن زمینی از آقای قالیباف به قیمت مفت خریده و تغییر کاربری داده است و …”

امیرحسین فتاح این توییت را پاک کرد.

یک سال بعد در هجدهم مرداد، هنگام افشاگری درباره زمین‌ها و املاک “تصرف شده” در برنامه شبکه یک، پرویز فتاح برای این توییت عذرخواهی کرد و گفت: “پسرم امیرحسین از روی جوانی یک توییت زد و پنج دقیقه بعد برداشت… بالاخره از این بابت لازم بود معذرت‌خواهی کرده باشم. امیدواریم مدرسه هم بالاخره به بنیاد برگردد.”

املاکی که در اختیار بنیاد مستضعفان است، زمانی به اشخاص حقیقی و حقوقی تعلق داشته که بعد از انقلاب اسلامی از آنها گرفته شده است. شمار زیادی از صاحبان اصلی این املاک در زمان پیروزی انقلاب یا اعدام و زندانی شده یا از ایران رفته‌اند. بر سر مالکیت بسیاری از این املاک اختلاف نظر وجود دارد و شماری از وارثان از بنیاد مستضعفان شکایت کرده‌اند و عده کمی موفق شده‌اند ملک خود را پس بگیرند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.