رسانه خبری پیامِ ایرانی

بریتنی اسپیرز می‌خواهد کنترل زندگی را از پدرش پس بگیرد


محافظ حقوق زندگی شخصی و اموال او در بیش از یک دهه گذشته یک وکیل به همراه پدرش بوده است

توضیح تصویر،

مسئول کنترل زندگی شخصی و اموال او در بیش از یک دهه گذشته یک وکیل و پدرش بوده‌اند

بریتنی اسپیرز، خواننده آمریکایی بعد از ۱۲ سال از دادگاه خواست که کنترل زندگی و اموال خود را از پدرش پس بگیرد.

جیمی اسپیرز، پدر بریتنی از سال ۲۰۰۸ مسئول نظارت و کنترل دارایی‌ها و زندگی دخترش بوده، که فاقد سلامت روانی لازم تشخیص داده شده بود.

آقای اسپیرز سال ۲۰۱۹ گفت که به دلیل مشکلات جسمی، بخشی از وظایف خود را که مربوط به کنترل امور شخصی بریتنی اسپیرز بوده، کنار می‌گذارد. اما او همچنان مسئول درآمد و امور مالی خانم اسپیرز است.

بریتنی اسپیرز از پردرآمدترین خوانندگان زن دنیا است.

در یک دهه قبل از این اعلام، آقای اسپیرز و یک وکیل مسئول تمام دارایی و درآمدهای بریتنی اسپیرز حتی امور شخصی او بودند از جمله کنترل اطلاعات مربوط به سلامتش یا اینکه با چه کسی ملاقات کند.

توضیح تصویر،

کمپین ‘آزادی بریتنی’ خواستار لغو کنترل حقوقی پدر این خواننده بر امور زندگی او بود

گروهی از هواداران این خواننده مشهور پاپ در جهان اعتقاد دارند که خانم اسپیرز مجبور شده که کنترل زندگی خود را به پدرش بسپارد. آنها با هشتگ “بریتنی را آزاد کنید” کارزاری برای او به راه انداختند.

بنابر درخواستی که وکیل بریتنی اسپیرز به دادگاه عالی کالیفرنیا در لس‌آنجلس آمریکا داده، خانم اسپیرز در حال حاضر “به شدت مخالف بازگشت جیمز در نقش محافظ زندگی او است.”

در این درخواست گفته شده که این خواننده ۳۸ ساله ابتدا موافق این تصمیم بود، چون در شرایط نامناسب روحی که داشت، پدرش او را از سقوط و ورشکستگی مالی نجات داد و کمک کرد که او به جایگاه برجسته هنری که در جهان داشت بازگردد.

اما به گفته وکیل او شرایط خانم اسپیرز تغییر کرده و شیوه زندگی او تغییر کرده است.

توضیح تصویر،

او از دوازده سال پیش تا کنون نمی‌توانست درباره برنامه‌های هنری‌اش مستقل تصمیم بگیرد

خانم اسپیرز خواسته که جودی مونتگومری، مدیر برنامه‌هایش که در زمان غیبت پدرش عهده‌دار کنترل احوالات زندگی او بوده، به طور دائم به این نقش ادامه دهد.

آقای اسپیرز و یک وکیل به طور مشترک مسئول کنترل امور مالی دخترش بودند؛ اما از پارسال که وکیل استعفا کرد، پدر بریتنی به تنهایی این نقش را به عهده گرفت. حالا به گفته دادگاه خانم اسپیرز می‌خواهد حق کنترل امور مالی را هم از پدرش بگیرد و به یک شرکت حقوقی بسپارد.

وکیل بریتنی اسپیرز پیش‌بینی کرده که پدرش از این تصمیم عصبانی شود.

ظاهرا بریتنی اسپیرز فعلا نمی‌خواهد کنسرت زنده اجرا کند. آخرین اجرای او اکتبر ۲۰۱۸ بود و بعد از آن یک کنسرت را به دلیل کسالت حال پدرش لغو کرد.

خانم اسپیرز از سال ۲۰۰۸ هیچ کنترلی بر مسائل مالی و امور زندگی حرفه‌ای خود نداشته است.

توضیح تصویر،

بریتنی و پدرش جیمی اسپیرز

در قوانین آمریکا مسئولیت کنترل زندگی یک شخص زمانی به فرد دیگری واگذار می‌شود که آن شخص به دلیل زوال عقل یا مشکلات روحی قادر به تصمیم‌گیری نباشد.

رفتار غیرمعمول بریتنی اسپیرز در سال ۲۰۰۷ بعد از جدایی از کوین فدرلین بارها خبرساز شد. او حضانت دو پسرش را در این جدایی از دست داد و حتی بعد از مدتی با حکم دادگاه از دیدار آنها هم محروم شد.

یک بار وقتی موهایش را از ته تراشید تیتر اول روزنامه‌ها شد و بار دیگر عکس او همه‌جا منتشر شد که با چتر به ماشین یک خبرنگار سمج حمله‌ور شده بود.

اما بیشترین مشکل زمانی پیش آمد که برخلاف حکم قانون، از تحویل دادن دو پسرش که برای ملاقات پیش آنها بود، خودداری کرد. بعد ازاین اتفاق چند بار در آسایشگاه بستری شد و سال ۲۰۰۸ در نهایت کنترل امور زندگی و اموال او به پدرش و یک وکیل واگذار شد.

در این سال‌ها او سه آلبوم منتشر کرد و داور مسابقه تلویزیونی پربیننده ایکس‌فاکتور بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.