رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | عدم اجرای حفاظ استاندارد در کانال آب؛ غرق شدن کودک ۴ ساله در قیامدشت


خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۲۹ مرداد، یک کودک ۴ ساله، به دلیل عدم وجود حفاظ استاندارد، در یک کانال آب در قیامدشت از توابع شهرستان ری سقوط کرده و غرق شد. سخنگوی آتش‌نشانی تهران با اشاره به تکرار حوادث اینچنینی در کانال آب گفت که “متولیان این کانالهای آب باید نسبت به ایمن‌سازی محدوده کانالها اقدام کنند”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹، یک کودک ۴ ساله به دلیل عدم وجود حفاظ استاندارد، در کانال آب ری ـ ورامین در محدوده جاده حصارامیر به قیامدشت، غرق شده و جان خود را از دست داد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران درباره جزئیات این حادثه گفت: “حدود ساعت ۱۳:۴۵ امروز حادثه سقوط یک کودک داخل کانال آب در محدوده مذکور به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تهران اعلام شد که آتش‌نشانان تهرانی به عنوان نیروی کمکی به محل حادثه اعزام شدند”.

جلال ملکی افزود: “محل حادثه یک کانال آب است که ظاهراً کاربری آبیاری و کشاورزی دارد و آتش‌نشانان در سه نقطه از این کانال اقدام به برپایی کارگاه مهار کردند که در کارگاه سوم متأسفانه جسد کودک چهارساله‌ای را پیدا و از آب خارج کردند”.

ملکی با بیان اینکه در چند وقت گذشته نیز شاهد حوادثی اینچنینی بوده‌ایم، متذکر شد: “متولیان این کانالهای آب باید نسبت به ایمن‌سازی محدوده کانالها اقدام کنند تا شاهد حوادث تلخ اینچنینی نباشیم”.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران یادآور شد: “در اطراف کانالهای مذکور، بعضاً مناطق مسکونی وجود دارد و هر از چندگاهی متأسفانه شاهد سقوط کودکان یا دیگر افراد به این کانالها هستیم”.

روز ۱۶ مرداد جاری نیز کودکی پنج ساله به نام امیرعلی در کانال انتقال آب تصفیه‌خانه جنوب تهران به ورامین در محدوده روستای امین‌آباد بخش مرکزی شهرستان ری، سقوط کرد و ساعاتی بعد پیکر بی‌جان این کودک از آب خارج شد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.