رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | اعتصاب غذای جعفر عظیم زاده در پی انتقال به زندان رجایی شهر کرج


خبرگزاری هرانا – جعفر عظیم زاده، فعال کارگری که پیش از این در زندان اوین در حال تحمل حبس بود، به دنبال انتقالش به زندان رجایی شهر کرج، از روز یکشنبه ۲۶‌ مرداد دست به اعتصاب غذا ‌زده است. در پی ابتلای آقای عظیم زاده به ویروس کرونا در زندان اوین و تشخیص دکتر بهداری زندان مبنی بر اورٰژانسی بودن وضعیت وی، روز یکشنبه به بهانه انتقال به بیمارستان او را از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل کردند. او پس از انتقال به زندان رجایی شهر به مدت ۲ روز در سلول انفرادی و بدون اجازه تماس با خانواده نگهداری شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، جعفر عظیم زاده، فعال کارگری از روز یکشنبه ۲۶‌ مرداد دست به اعتصاب غذا ‌زده است.

بر اساس این گزارش، وی علت این اقدام خود را “فریب و انتقال به انفرادی زندان‌ رجایی شهر به جای بیمارستان” “عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در مقابله با بیماری کرونا و نشر اخبار دروغ مبنی بر عدم بیماری کرونا در زندان اوین از طریق اخبار ۲۰:۳۰” و “بی‌خبری خانواده و آزار و شکنجه روحی آنان و سرگردانی خانواده در بیمارستانهای شهر تهران” عنوان کرده است.

روز یکشنبه ۱۹ مردادماه در پی وصول نتیجه آمایش رندوم (تصادفی)، تست بیماری کرونا آقای عظیم زاده به همراه ۱۱ زندانی محبوس در زندان اوین مثبت اعلام شده بود و روز یکشنبه ۲۶ مرداد، دکتر بهداری زندان وضعیت جسمانی جعفر عظیم زاده را اورژانسی تشخیص داد و دستور اعزام فوری او را به به بیمارستان صادر کرد.

بر اساس این گزارش پس از انتقال آقای عظیم زاده مشخص شد که دکتر فرجاد، پزشک شیفت شب، وی را به بهانه اعزام به بیمارستان طالقانی، راهی زندان رجایی شهر کرده است.

پس از انتقال وی به دلیل قطع تلفن بخش زندانیان مبتلا به کرونا در زندان اوین، خانواده آقای عظیم زاده و دیگر زندانیان محبوس در زندان اوین از وضعیت آقای عظیم زاده بی خبر بودند و خانواده عظیم زاده جهت پیگیری وضعیت وی به بیمارستان های تهران مراجعه می‌کردند. او پس از انتقال به زندان رجایی شهر به مدت ۲ روز در سلول انفرادی و بدون اجازه تماس با خانواده نگهداری شد.

جعفر عظیم زاده، در تاریخ ۱۱ مرداد سال جاری، بدون زمینه قبلی توسط دو تن از زندانیان جرائم عمومی در بند ۸ زندان اوین مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

یک منبع مطلع از وضعیت آقای عظیم زاده با بیان اینکه جعفر عظیم زاده تا قبل از این اتفاق هیچگونه برخوردی با این زندانیان نداشته است، به هرانا گفته بود: «پس از اینکه دو نفر از زندانیان جرائم خطرناک دو بار در یک روز اقدام به درگیری و ضرب و شتم آقای عظیم زاده کردند و آشکارا وی را به قتل تهدید کردند در داخل بند ۸ زندان اوین زندانیان با اعتراض و تحصن به مسئولین بند برای حفظ جان جعفر عظیم زاده ‌‌و دیگر زندانیان سیاسی هشدار دادند. نهایتا پس از تحصن روز ۱۱ مرداد این زندانیان، مسئولان زندان به ناچار ضاربین آقای عظیم زاده را به بند ۴ زندان اوین منتقل کردند.»

در پی این اتفاق فرانت لاین دفندرز سازمان بین المللی حمایت از مدافعان حقوق بشر، ضمن ابراز نگرانی از افزایش آزارها بر جعفر عظیم زاده در زندان اوین طی فراخوانی خواستار اقدام فوری در خصوص وضعیت این فعال کارگری در بند شد. در این فراخوان آمده است که مسئولین زندان نه تنها اقدامی برای جلوگیری از حمله این افراد به وی انجام نداده‌اند، بلکه زمانی که او به قصد شکایت به مسئولان زندان مراجعه کرده، فرد ضارب او را بار دیگر تهدید به مرگ کرده است.

آقای عظیم زاده، در حالی که دوران محکومیت ۶ ساله خود را در زندان اوین سپری می‌کرد، در تاریخ ۱۲ مردادماه امسال در پرونده‌ای دیگر توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ۱۳ ماه حبس تعزیری دیگر محکوم شد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.