کرونا بیکار می‌کند، آمازون ‘استخدام’


شئشظحق نشر عکس
Getty Images

در حالیکه شیوع ویروس کرونا میلیون‌ها نفر را در دنیا خانه نشین و کسب و کارهای زیادی را راکد کرده است، بعضی از فروشگاه‌های آنلاین از جمله آمازون روزهای شلوغی را سپری می‌کنند.

آمازون اعلام کرده صد هزار کارمند در آمریکا استخدام می‌کند، برای کار در انبارها و تحویل اجناس به مشتریان در مقصد.

این شرکت درباره افزایش نیرو در کشورهای دیگر نظیر بریتانیا سخنی به میان نیاورده است اما گفته دستمزد کارمندان خود در آمریکا، بریتانیا و اروپا را افزایش خواهد داد.

به گفته آمازون، کارمندان آمریکایی این شرکت ساعتی دو دلار بیشتر حقوق خواهند گرفت، در اروپا ساعتی دو یورو و در بریتانیا ساعتی دو پوند بیشتر. مجموع این افزایش حقوق ۳۵۰ میلیون دلار می‌شود.

هفته پیش آمازون اعلام کرد به تمام کارمندانی که بیماری کرونا بگیرند دو هفته حقوق خواهد داد؛ این شرکت همچنین ۲۵ میلیون دلار برای حمایت شرکت‌های همکار در بخش تحویل بسته‌ها به مشتریان و رانندگان کنار گذاشته است.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

اثر کرونا بر کسب و کارهای کوچک در بریتانیا

با افزایش تقاضا، خرید آنلاین هم بشدت افزایش یافته است که علت آن خانه‌نشینی میلیون‌ها نفر در دنیا به دلیل قرنطینه یا خودداری داوطلبانه برای خروج از خانه بوده است.

بعضی دیگر از شرکت‌های آمریکایی نظیر فروشگاه زنجیره‌ای “آلبرتسون” هم که افزایش فروش آنلاین داشته‌اند به دنبال استخدام نیروی بیشتر هستند.

افرادی که جذب کارهای جدید می‌شوند عمدتا کسانی هستند که پیش از این در رستوران‌ها، خدمات مسافرتی و کسب و کارهای مربوط به تفریح و سرگرمی مشغول کار بوده‌اند و حالا به دلیل شیوع کرونای ٢٠١٩ شغل خود را از دست داده‌اند.

حق نشر عکس
Boston Globe

Image caption

نگرانی از قرنطینه خانگی و نایابی، باعث شده عده‌ای مایحتاج در خانه انبار کنند

شیوع ویروس کرونا اقتصاد جهان را در اغما فرو برده و گردشگری و شغل‌های مرتبط با آن بیشترین آسیب را دیده‌اند.

هنوز ابعاد خسارات اقتصادی شیوع کرونا در جهان دقیقا مشخص نیست و رفته رفته آشکار می‌شود.

صندوق بین‌المللی پول گفته که ویروس کرونا پیش‌بینی‌ها را تغییر داده و رشد اقتصادی ۲۰۲۰ را به کمترین میزان از زمان بحران مالی ۲۰۰۸ کاهش می‌دهد.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *