رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | گزارشی از آخرین وضعیت عباس فتحیه در زندان لنگرود قم


خبرگزاری هرانا – عباس فتحیه، زندانی عقیدتی دوران محکومیت خود را در زندان لنگرود شهر قم سپری می‌کند. آقای فتحیه در شهریورماه سال ۹۷ به دلیل هواداری از یک جریان مذهبی مرتبط با موضوع “مهدویت” در شهر قم بازداشت و مدتی بعد توسط دادگاه ویژه روحانیت این شهر به تحمل ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عباس فتحیه، زندانی عقیدتی دوران محکومیت خود را در زندان لنگرود شهر قم سپری می‌کند.

این شهروند زندانی شهریورماه سال ۹۷ به دلیل ارتباط با جریان یمانی توسط نیروهای امنیتی در قم بازداشت شد. وی مدتی بعد توسط شعبه ۵ دادگاه ویژه روحانیت قم به ریاست قاضی بهرامی از بابت اتهامات “اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل جمعیت غیرقانونی و تبلیغ علیه نظام” به تحمل ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

آقای فتحیه پیشتر نیز در پرونده‌ای جداگانه از بابت اتهاماتی ازجمله “فعالیت تبلیغ علیه نظام ” به ۴ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید محکوم شده بود.

لازم به ذکر است که عباس فتحیه از مشکلات ریوی نیز رنج می‌برد.

 دستگاه امنیتی حکومت ایران و به طور خاص وزارت اطلاعات دارای بخش‌هایی برای مقابله با ادیان، عرفان‌ها و جمعیت‌های فکری-دینی است که در چارچوب پذیرش فکری ایدئولوژی حکومت ایران نیستند.

هر ساله افراد زیادی به صرف ارتباط با امام غایب شیعیان بازداشت می‌شوند. این موارد در حدی گسترده است که در سال‌های اولیه‌ی دهه‌ی هشتاد فردی به نام “محمود جابری” به صرف ادعای خدایی در زندان اوین اعدام شد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.