رسانه خبری پیامِ ایرانی

پایان اعتصاب غذای رامین و افشین حسین پناهی پس از دە روز


هەنگاو: دو برادر زندانی محبوس در زندان مرکزی سنە (سنندج) پس از دە روز بە اعتصاب غذای خود پایان دادند.

برپایە گزارش رسیدە بە سایت حقوق بشری ”هەنگاو“، امروز یکشنبه (١۵ بهمن / ۴ فوریە) دایه شریفه مادر رامین و افشین حسین پناهی به همراه انور حسین پناهی برادر بزرگ افشین و رامین و فعال حقوق مدنی در کوردستان و آقای احمدی نیاز وکیل رامین با این دو زندانی سیاسی رامین و افشین حسین پناهی ملاقات کردند.

در این ملاقات بنا به گفته وکیل رامین اوضاع جسمی و روحی هر دو زندانی سیاسی خوب بود و آنها پس از شنیدن قول مساعد مسئولین زندان و مقامات مربوطه در مورد این پرونده، و با همراهی و پا در میانی فعالین مدنی در شهر سنە به اعتصاب غذای خود پایان دادند.

یکی از اعضای خانوادە حسین پناهی در این رابطە بە “هەنگاو” اعلام کرد کە این ملاقات حضوری و در دفتر مسئول زندان سنە صورت گرفتە است.

کمپیننجات رامین حسین پناهی با صدور بیانیەای از تلاش های مردم در این زمینە تشکر نمودە است.

رامین و افشین حسین پناهی از روز شنبە (٧ بهمن ٢٧ ژانویە)، بە نشانە اعتراض بە صدور حکم اعدام برای رامین حسین پناهی دست بە اعتصاب غذا زدە بودند.

رامین حسین پناهی روز پنج شنبە هفتە گذشتە از سوی دادگاه انقلاب سنە بە اتهام“اقدام علیه امنیت ملی و عضویت در کومله” و نیز “حمل اسلحه و شرکت در درگیری نظامی” بە اعدام محکوم شدە بود.

وی روز جمعه دوم تیرماه، توسط نیروهای سپاه پاسداران در سنە به شدت مجروح و بازداشت و پیش از تکمیل مراحل درمانی از بیمارستان سنە به بازداشتگاه سپاه منتقل شده بود. پس از بازداشت رامین حسین‌پناهی، نیروهای امنیتی اقدام به بازداشت اعضای خانواده حسین‌پناهی کردند.

همچنین روز چهارشنبه سوم آبان‌ماه سال جاری، افشین حسین‌پناهی در شعبه یکم دادگاه انقلاب سنە به ریاست قاضی سعیدی به اتهام “برگزاری مراسم نوروز و همکاری با یکی از احزاب کورد اپوزیسیون حکومت ایران” به ٨ سال و شش‌ماه زندان تعزیری محکوم گردید.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.