رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | صدور یک حکم اعدام همزمان با رهایی از اعدام یک زندانی دیگر


خبرگزاری هرانا – یک مرد در شیراز از بابت آدم ربایی و تجاوز توسط دادگاه کیفری استان فارس به اعدام محکوم شد. بنابر خبری دیگر، یک زندانی در شهرستان سامان واقع در استان چهارمحال و بختیاری که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شرق، یک مرد متهم به آزار و اذیت یک کودک دختر ۳.۵ ساله‌ در شیراز، به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، این کودک مدتی قبل همراه مادرش به بیمارستانی در شیراز رفته بود تا با یکی از اقوام که به‌دلیل بیماری بستری بود، ملاقات کند. مادر دختر، او را در محوطه بیمارستان تنها گذاشت و به ملاقات بیمار رفت اما این زن وقتی برگشت اثری از دخترش ندید. به‌همین‌دلیل مأموران حراست بیمارستان را مطلع کرد. درحالی‌که جست‌وجوها برای یافتن دخترک ادامه داشت فردی خبر داد دختربچه‌ای نیمه هوش را در سرویس بهداشتی پیدا کرده است. وقتی معلوم شد این دختر همان کودک ناپدید شده است، او بستری شد و پزشکان سعی کردند وی را مداوا کنند. در این مرحله بود که مشخص شد دختربچه ۳.۵ ساله آزار و اذیت شده است”.

در این گزارش آمده است، به این ترتیب پلیس از واقعه مطلع و تحقیقات در این باره آغاز شد. نتیجه بررسی‌ها حکایت از آن داشت که فرد متعرض یکی از مراجعه کنندگان به بیمارستان بوده است. بررسی فیلم دوربین‌های مداربسته و سایر شواهد موجود به شناسایی هویت متهم منجر شد. این مرد بعد از بازداشت به جرمش اعتراف کرد و گفت: “آن روز وقتی دختربچه را در محوطه بیمارستان تنها دیدم وسوسه شدم و با کشاندنش به دستشویی او را آزار و اذیت کردم”.

این اعترافات در حالی در پرونده ثبت شد که پزشکی قانونی نیز تعرض به کودک را تأیید کرد. پرونده این متهم در نهایت به دادگاه کیفری استان فارس ارسال شد.

محاکمه متهم در شرایطی آغاز شد که شاکیان پرونده خواستار اشد مجازات او شده بودند. متهم در دادگاه از خودش دفاع کرد و در نهایت هیئت قضات وارد شور شدند و این مرد را به اعدام محکوم کردند.

 لازم به ذکر است در ادبیات عرفی رسانه های دارای مجوز از کلمه آزار و اذیت برای اشاره به تجاوز و اشکال مختلف آسیب های جنسی استفاده می شود.

رهایی از اعدام یک زندانی در چهارمحال و بختیاری

 به گزارش ایرنا، رییس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری گفت: “با تلاش دادستان شهرستان سامان، متهم به قتل محکوم به اعدام در این استان پس از ۱۵ سال از بند مجازات رهایی یافت و آزاد شد.

احمدرضا بهرامی روابط عمومی دادگستری، در این خصوص گفت: “این متهم در جریان یک درگیری مرتکب قتل شده بود. وی به مدت ۱۵ سال در زندان به سر می‌برد و در این مدت اقدامات بسیاری برای کسب رضایت از خانواده مقتول انجام شده بود که با رضایت بی‌قید و شرط خانواده مقتول، محکوم علیه توانست از چوبه‌دار رهایی و به آغوش خانواده خود بازگردد”.

چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با نزدیک به یک میلیون جمعیت است.منبع خبر

Leave A Reply

Your email address will not be published.