رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مجازات جایگزین حبس؛ ۳ متهم در اردستان به تهیه لوازم پیشگیری از بیماری کرونا محکوم شدند


خبرگزاری هرانا – رئیس دادگستری اردستان از محکومیت سه متهم به تهیۀ لوازم پیشگیری از ویروس کرونا و تحویل آن به مراکز درمانی اردستان به عنوان جایگزین مجازات حبس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایسنا، سه متهم در اردستان به تهیه لوازم پیشگیری از بیماری کرونا برای مراکز درمانی این شهرستان خبر داد.

علیرضا شعبان‌فر اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح شهرستان، اقدام به صدور آرائی مبنی بر خرید مواد شوینده، ماسک و دستکش جهت اعطا به مراکز درمانی به عنوان مجازات، جایگزین حبس می‌شود.

وی افزود: اخیراً و همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور، در جریان رسیدگی پرونده سه متهم، به‌جای حبس متهمان، محکوم به تهیه لوازم بهداشتی و پیشگیری از ویروس کرونا و تحویل به بیمارستان و شبکه بهداشت و درمان اردستان شدند.

رئیس دادگستری اردستان تصریح کرد: بر اساس حکم صادره متهمان ملزم به هزینه حدود ۲۵ میلیون تومان شدند و باید پس از تهیه و خرید جداگانه ماسک، محلول ضدعفونی، دستکش آن را به مراکز درمانی شهرستان به‌منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تحویل بدهند.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.منبع خبر

Leave A Reply

Your email address will not be published.