رسانه خبری پیامِ ایرانی

بزرگترین عملیات بازگرداندن آلمانی‌ها از خارج مرزهای این کشور | آلمان | DWبیش از ۱۰۰ هزار آلمانی که به منظور گذراندن تعطیلات در خارج از مرزهای این کشور به سر می‌برند به دلیل شیوع ویروس کرونا به آلمان بازگردانده می‌شوند. این بزرگترین عملیات بازگرداندن آلمانی‌ها در تاریخ این کشور است.

این عملیات بیش از همه شامل آلمانی‌هایی می‌شود که در کشورهای مراکش، مصر، مالت، آرژانتین، جمهوری دومینیکن، فیلیپین و مالدیو به سر می‌برند. وزارت خارجه آلمان از تمامی آلمانی‌های خارج از این کشور خواسته است تا هرچه سریع‌تر با آژانس‌های مسافرتی یا شرکت‌های هواپیمایی‌شان تماس بگیرند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

این افراد از طریق سایت وزارت خارجه آلمان از برنامه‌های بعدی این وزارتخانه اطلاع پیدا کرده و نامشان را در لیست پیشگیری از بحران ثبت می‌کنند. بدین ترتیب وزارت خارجه دیدی کلی نسبت به تعداد کسانی که باید به آلمان بازگردانده شوند پیدا می‌کند.

در عین حال مسافران آلمانی در شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند که این سایت به دلیل آمار بالای مراجعه‌کنندگان همیشه در دسترس نیست.

دیروز سه‌شنبه ۲۷ اسفند (۱۷ مارس) دو پرواز اول چارتر شرکت لوفت‌هانزا که دولت آلمان آن را اجاره کرده بود، از مانیل پایتخت فیلیپین بلند شدند. دولت آلمان می‌خواهد در مجموع بین ۳۰ تا ۴۰ هواپیما را در سریع‌ترین زمان ممکن به مناطقی بفرستد که مسافران آلمانی در آنجا حضور دارند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، به دویچه‌وله گفته است که این عملیات در مجموع حدود ۵۰ میلیون یورو مخارج خواهد داشت. به گفته وزارت امور خارجه، گردشگران آلمانی که با پروازهای ویژه به آلمان بازگردانده می‌شوند، باید بخشی از هزینه این پروازها را خودشان پرداخت کنند.

ماس همچنین نسبت به سفرهای توریستی در سراسر جهان هشدار داد. معمولا هشدار سفر از سوی وزارت خارجه آلمان مشمول کشورهای درگیر جنگ مانند سوریه، افغانستان و یمن می‌شود که خطر جانی برای مسافران دارد. اما وزیر خارجه آلمان خطاب به تمامی کسانی که قصد سفر داشته و هتل و پرواز رزرو کرده‌اند گفت که می‌توانند بدون پرداخت جریمه سفرشان را لغو کنند.

او گفت: «ما باید مانع شویم که آلمانی‌های بیشتری به خارج کشور بروند.» هایکو ماس از شرایطی غیرعادی سخن گفت و از مردم خواست که در خانه بمانند.

در روزهای اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از کشورها مرزهایشان را بسته و پروازها را لغو کرده‌اند. از آنجا که آلمان یکی از کشورهای بحرانی با شیوع بالاست، شهروندان این کشور برای رفت و آمد به شدت دچار مشکل شده‌اند.

مصر اعلام کرده که از فردا پنج‌شنبه ۱۹ مارس تا ۳۱ مارس تمامی پروازها و خطوط کشتیرانی بین‌المللی را متوقف می‌کند. در حال حاضر بیش از ۳۰ هزار گردشگر آلمانی در این کشور و بیش از همه در سواحل دریای سرخ هستند.

حدود ۱۰ هزار توریست آلمانی در جمهوری دومینیکن، پنج هزار در جزیره مالت و حدود هزار آلمانی در آرژانتین و فیلیپین در حال گذراندن تعطیلاتشان هستند.

تنها در پایتخت مراکش بین چهار تا شش هزار توریست آلمانی منتظر بازگشت به خانه هستند.

منبع خبر

Leave A Reply

Your email address will not be published.