رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در ایران؛ صدها نفر در مراسم چهارشنبه‌سوری مصدوم شدند


کروناحق نشر عکس
IRNA

سخنگوی سازمان اورژانس ایران می‌گوید ٧۵١ نفر در حوادث چهارشنبه‌سوری در ایران مصدوم و دو نفر کشته شدند. این درحالی است که دولت از مردم خواسته بود به خاطر شیوع کرونا از رفت و آمدهای غیرضروری بپرهیزند.

سخنگوی سازمان اورژانس ایران گفته است که ۵٢٠ نفر پس از درمان ترخیص شده و بر اساس گزارش‌ها، ٣٩ نفر دچار نقص عضو شده‌اند.

سخنگوی سازمان اورژانس ایران اضافه کرد که “تهران با ١٩٠ مصدوم در صدر آمار بوده و پس از آن، آذربایجان غربی با ٩٣ و آذربایجان شرقی با ٨٢ مصدوم در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند”.

وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا بارها از مردم خواسته بود از حضور غیرضروری در اماکن عمومی خودداری کنند.

پیشین از این، محمدحسین باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، گفته بود قرارگاه ویژه‌ای که با دستور رهبر ایران برای مقابله با کرونا تشکیل شده، تصمیم گرفته است تا با هماهنگی دولت برای “خلوت کردن” اماکن عمومی اقدام کند.

بر اساس آمار دولتی تا دیروز در ایران ۱۲۵ نفر جان خود را به سبب ابتلا به کرونا از دست دادند. بنا بر آمار رسمی در ایران تا کنون بیش از ۱۶ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و ۹۸۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

روز گذشته، علیرضا زالی، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفته بود “نظرسنجی‌های ما و آن چه در سطح شهر می‌بینیم، نشان می‌دهد که متاسفانه همچنان فعالیت‌ها جاری است و شب عید امسال با سال گذشته هیچ تفاوتی ندارد، در حالی که باید توجه کرد که امسال با وجود شیوع ویروس کرونا در ایران عید متفاوتی داریم”.

آقای زالی هشدار داده “مردمی که در موارد غیر ضروری بیرون رفته و در صف‌های خرید آجیل و شیرینی قرار می‌گیرند، خودشان را در خطر مرگ قرار می دهند”.

به گفته این مقام وزارت بهداشت “این شهامت نیست، بلکه به استقبال مرگ رفتن است. ما در جامعه با هر اشتباه می توانیم قربانی ویروس کرونا باشیم”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.