رسانه خبری پیامِ ایرانی

ولیعهد سعودی در تماسی تلفنی با مکرون آخرین تحولات انتشار کرونا را بررسی کردمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد، نایب رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع پادشاهی عربی سعودی شامگاه سه‌شنبه ۱۷ مارس ۲۰۲۰ در گفت‌وگویی تلفنی با امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در باره تحولات جهان در پی همه‌گیر شدن ویروس جدید کرونا را بررسی کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) ولیعهد سعودی و رئیس جمهوری فرانسه بارزترین پیآمدهای همه‌گیر شدن بیماری ابتلا به ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی را مورد بررسی قرار دادند.

در این گفت‌وگوی تلفنی ولیعهد سعودی بر اهمیت هماهنگی تلاش‌ها برای مبارزه با پندامیک جهانی ابتلا به ویروس کرونا و اتخاذ سیاست‌های مناسب برای کاهش تبعات این بحران در چارچوب گروه ۲۰ که ریاست دوره امسال آن را پادشاهی عربی سعودی بر عهده دارد، تاکید کرد.

از سویی دیگر شاهزاده محمد بن سلمان تماسی تلفنی از ناریندرا مودی نخست وزیر هند دریافت کرد که طی این گفت‌وگوی تلفنی تلاش‌های بین‌المللی برای مبارزه با ویروس جدید کرونا بررسی شد.

شایان ذکر است بنا به گزارش خبرگزاری فرانس پرس به نقل از منابع رسمی شیوع بیماری ابتلا به ویروس جدید کرونا تاکنون دست‌کم باعث مرگ ۷۰۶۳ تن در سطح جهان شده است.

از سویی از زمان انتشار ویروس کرونا در ماه دسامبر گذشته در شهر ووهان چین و انتشار آن در نقاط مختلف تاکنون بیش از ۱۸۰ هزار تن از مردم در ۱۴۵ کشور جهان و منطقه به این بیماری مبتلا شدند

منبع خبر

Leave A Reply

Your email address will not be published.