رسانه خبری پیامِ ایرانی

عملیات ما علیه گروه داعش ادامه داردمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر شامگاه سه شنبه ۱۷ مارس در صفحه رسمی توییترش نوشت، عملیات طالبان علیه گروه داعش در افغانستان ادامه دارد.

شاهین نوشت، عملیات گروه طالبان «بر ضد داعش پنج سال در حالی دوام کرد که سنگرهای ما پیهم به نفع داعش بمبارد می‌شدند».

او اضافه کرد، نجات دادن افغانستان از هر گونه فتنه و فتنه گر بخشی از پالیسی گروه طالبان است، اما «به کسی اجازه نمی دهیم که این مبارزه مشروع ما را رنگ دیگری بدهد».

در همین حال، زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان سه شنبه ۱۷ مارس از اعلامیه ای طالبان در محکومیت گروه داعش استقبال کرد.

خلیلزاد در صفحه رسمی توییترش نوشت: «من از اعلامیه طالبان در محکومیت داعش و برای توقف تلاش های داعش برای «استخدام، تمویل یا آموزش» در افغانستان تعهد می کند، استقبال می کنم. این ها نمایانگر تعهدات عمومی طالبان (در موافقتنامه ما) علیه القاعده و گروهای دیگری است که ایالات متحده یا متحدین آن را تهدید می کنند».

خلیلزاد در ادامه نوشت: «‏ما از طالبان انتظار داریم تا تعهدات شان را عملی کنند. تحقق تعهدات ما، در موافقتنامه، وابسته به اقدامات تعهده شده ای طالبان است. اعلامیه طالبان در مورد داعش و عملیات اخیر آنها علیه دهشت افگنان در کنر، اقدامات مثبت‌اند».

قابل ذکر است، آمریکا با طالبان به تاریخ ۲۹ فوریه ۲۰۲۰ توافقنامه صلح را در دوحه قطر امضا کرد که براساس آن، طالبان باید روابط اش را با گروه های «تروریستی» از جمله شبکه القاعده قطع کند و اجازه ندهد که از افغانستان علیه امریکا و متحدین اش حمله شود.

منبع خبر

Leave A Reply

Your email address will not be published.