روند بازگشت مهاجرین افغان از پاکستان به تعلیق درآمدمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان چهارشنبه ۱۸ مارس اعلام کرد، به دلیل جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، روند بازگشت داوطلبانه مهاجرین افغان از پاکستان به تعلیق درآمده است.

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان با نشر اعلامیه‌ای نوشت، از اول ماه فوریه تا ۱۴ مارس ۲۰۲۰ آمار بازگشت مهاجرین افغان از پاکستان به ۱۸۲۷ نفر می رسد.

روند بازگشت مهاجرین افغان از پاکستان در شرایطی به تعلیق درآمده که مقام های پاکستانی به دلیل پیشگیری از انتقال ویروس کرونا، تمام مرزهایش را با افغانستان بستند.

دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار در شرق افغانستان دوشنبه ۱۶ مارس امسال اعلام کرد، به دلیل جلوگیری از انتقال ویروس کرونا، پاکستان مرز تورخم را به روی مسافرین و موترهای تجارتی بسته کرد. تورخم مرز مشترک میان افغانستان و پاکستان است.

در همین حال، پاکستان دو هفته پیش مرز چمن – اسپین بولدک در جنوب افغانستان را نیز به روی رفت و آمد بسته بود و هنوزهم بسته است.
از سوی دیگر، وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان اعلام کرده آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۲۲ نفر رسیده است.

قابل ذکر است که افغانستان از سه نقطه با ایران مرز مشترک دارد گسترش شیوع ویروس کرونا در ایران و بازگشت روزانه هزاران مهاجر افغان از آن کشور، باعث نگرانی شدید در افغانستان شده است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *