رسانه خبری پیامِ ایرانی

موقعیت جو بایدن در انتخابات درون‌حزبی دمکرات‌ها محکم‌تر شد | جهان | DWدر ایالت‌های آریزونا، فلوریدا و ایلینوی آمریکا رقابت‌های پیش‌انتخاباتی حزب دموکرات، حزب مخالف دولت ترامپ، برگزار شد و نتیجه هر سه تثبیت پیشتازی جو بایدن (۷۷ ساله) بود، به زیان رقیب چپ‌گرای او برنی سندرز (۷۸ ساله).

با این پیروزی، می‌توان کمابیش مطمئن بود که جو بایدن، معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا، در انتخابات آینده ریاست جمهوری نامزد اصلی حزب دموکرات خواهد بود.

جلب حمایت هواداران سندرز

جو بایدن که می‌کوشد حمایت هواداران سندرز را نیز جلب کند، خطاب به آنها گفت که به رغم “تاکتیک‌های متفاوت” دیدگاه او با نظرات سندرز یکسان است. در همین راستا او گفت که خود را در پی‌ریزی یک سیستم پزشکی بهتر و مبارزه با تغییرات جوی متعهد می‌داند.

اما طرفداران سندرز فراخوان بایدن را رد کردند. برایانا جوی گری، سخنگوی سندرز، در پیامی توییتری نوشت که بایدن و سندرز هیچ نقطه‌نظر مشترکی ندارند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

نامزد قطعی دموکرات‌ها در تابستان و با احتساب تمام آرای نمایندگان از تمام ایالت‌های آمریکا تعیین خواهد شد.

لغو انتخابات در اوهایو

رقابت‌های پیش‌انتخاباتی حزب دموکرات قرار بود در ایالت اوهایو نیز برگزار شود، اما این امر اندکی پیش از آغاز برنامه لغو شد. مقام‌های پزشکی تقاضا کردند که به علت شیوع ویروس کرونا این برنامه لغو شود.

اپیدمی فراگیر کرونا بر رقابت‌های انتخاباتی ایالات متحده تأثیر گذاشته و تاکنون بسیاری از برنامه‌ها را لغو کرده است. تاکنون ایالت‌های لویزیانا، جورجیا، کنتاکی و مریلند انتخابات مقدماتی درون‌حزبی را عقب انداخته‌اند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

تام پرز، رئیس تشکیلات سراسری حزب دموکرات، از مسئولان ایالتی این حزب خواسته است که برنامه‌های خود را با شرایط روز گسترش ویروس کرونا هماهنگ کنند. او توصیه کرد که به جای لغو یا تعویق کلی مراسم، از شیوه رأی‌گیری با نامه استفاده شود.

حزب جمهوری‌خواه نیز در ایالت‌های فلوریدا و ایلینوی مراسم پیش‌انتخاباتی برگزار کرد. همان‌طور که انتظار می‌رفت دونالد ترامپ تنها نامزد حزب حاکم خواهد بود.

منبع خبر

Leave A Reply

Your email address will not be published.