رسانه خبری پیامِ ایرانی

به موشک بستن منطقه سبز بغداد؛ این بار به پایگاه نظامی سفارت آمریکا در عراق


منبع: دبی – العربیه.نت، فارسی

یک حمله موشکی منطقه سبز در بغداد پایتخت عراق را که مقر نهادهای حکومتی و سفارتخانه‌های خارجی است، هدف قرار داد.

منابعی به العربیه و الحدث گفتند که ۴ فروند موشک کاتیوشا، پایگاه نظامی سفارت آمریکا در بغداد را هدف قرار داد که به دنبال آن گشت هوایی بر فراز منطقه انجام شد. این حمله تلفاتی جانی در پی نداشت.

همچنین یک بمب کارگذاری شده، هنگام عبور یک کاروان نظامی آمریکا بین شهرهای حله و دیوانیه در جنوب عراق منفجر شد.

پیشتر «هسته اطلاع‌رسانی امنیتی» عراق، پنجشنبه‌شب-جمعه، گزارش داده بود که ۳ فروند موشک کاتیوشا منطقه سبز در بغداد را هدف قرار داد.

رسانه‌های عراقی نیز عصر روز پنجشنبه با استناد به یک منبع امنیتی، تایید کردند که یک فروند موشک به منطقه‌ای در حوالی منطقه سبز در مرکز بغداد برخورد کرد.

یک منبع عراقی تأکید کرد که اصابت موشک کاتیوشا به اطراف منطقه سبز، تلفات جانی نداشت.

قابل ذکر است که منطقه سبز که به شدت حراست می‌شود، نهادهای دولتی و سفارتخانه‌های خارجی به ویژه سفارت آمریکا را در خود جای داده است و در ماه‌های گذشته بارها شاهد پرتاب چندین موشک بود.

در پی این حملات موشکی، نیروهای آمریکایی طی ماه‌های گذشته از ۸ سایت و پایگاه نظامی به منظور جابه‌جایی یگان‌ها، در سرتاسر عراق دست به نقل و انتقال زدند.

قابل ذکر است که از اکتبر ۲۰۱۹، عراق شاهد ده‌ها حمله به منظور هدف قرار دادن منافع نظامی و دیپلماتیک ایالات متحده بود.

موشک‌پرانی‌های شبه نظامیان وابسته به تهران از زمان کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در ابتدای سال جاری دوچندان شد. قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس، نائب رئیس شورای حشد الشعبی عراق شامگاه سوم ژانویه ۲۰۲۰ در اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد و در پی حمله پهپادی آمریکا کشته شد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، او را تروریست شماره یک جهان خواند که شخصا دستور از میان برداشته شدنش را داده است. ترامپ گفت که سلیمانی باعث کشته شدن هزاران آمریکایی شده و باید سال‌ها پیش از میان برداشته می‌شد.

ایران در ۸ ژانویه ۲۰۲۰ هم در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی به پایگاه عین الاسد عراق که نیروهای آمریکایی در آن حضور داشتند، حمله موشکی کرد ولی این حمله تلفاتی در پی نداشت.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.