رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمریکایی‌ها برای مبارزه با کرونا مسلح می‌شوند | جهان | DWدر آمریکا بیش از هر فروشگاهی کار و بار فروشندگان اسلحه سکه شده است. مردم نگران هستند که در روزهای بحران ناشی از کرونا موجی از نهب و غارت به راه بیفتد؛ بنابراین ضروری می‌بینند که برای دفاع از خود و دارایی خود تپانچه و تفنگ تهیه کنند.

در برابر مغازه‌های فروش اسلحه صف‌های طولانی بسته شده و داخل آنها شلوغ است. بیشتر قفسه‌هایی که معمولا مملو از اسلحه و مهمات هستند، حالا خالی شده‌اند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

به گفته فروشندگان این روزها مقدار فروش اسلحه ده برابر شده است. مردم نگران هستند که در پی شیوع بیشتر کرونا، موجی از شرارت و غارت و راهزنی به راه بیفتد، بنابرین به فکر تهیه اسلحه، از اسلحه کمری تا تفنگ شکاری، هستند.

به نظر کارشناسان این پدیده ناخوشایند یک نمونه از بلایی‌ست که اپیدمی بر سر جامعه می‌آورد و البته این نمی‌تواند واکنشی منطقی باشد اما در شرایط وحشت و نگرانی کنونی نمی‌توان از مردم رفتار منطقی انتظار داشت.

هزینه‌های آشکار و پنهان اپیدمی

مردم اعتقاد دارند چنانچه اپیدمی گسترش یابد و این وضعیت هفته‌ها و ماه‌ها طول بکشد، پیامدهای روانی و اجتماعی اجتناب‌ناپذیری خواهد داشت. عده‌ای گمان می‌کنند که افراد تهیدست و خشونت‌گرا برای سیر کردن شکم خود به حمله‌های وحشیانه و غارتگرانه دست خواهند زد.

شانتل فریمن که کسب و کار او فروش اسلحه است از این نگرانی سخن می‌گوید که بیشتر افرادی که این روزها سلاح می‌خرند از نحوه به کار بردن آن هیچ تجربه‌ای ندارند و بیم آن می‌رود که در وقت هراس و احساس خطر بی‌مهابا شلیک کنند.

به گفته فروشندگان اسلحه اولین گروهی که به خرید سلاح روی آورد، شهروندان چینی‌تبار بودند؛ آنها نگران هستند که در صورت گسترش وسیع ویروس در آمریکا آنها مسئول آن شناخته شوند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

به تازگی دونالد ترامپ، رئیس جمهور، از کرونا به عنوان “ویروس چینی” سخن گفت که انتقادهای زیادی را برانگیخت. ترامپ در ایالات متحده وضعیت اضطراری اعلام کرده و تا ۵۰ میلیارد دلار برای مبارزه با آن اختصاص داده است.

منبع خبر

Leave A Reply

Your email address will not be published.