عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در آخرین نشست خبری خود در سال ۹۸ اعلام کرد که از مجموع ۲۰۸ حوزه انتخابیه در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، در ۲۰۴ حوزه نتیجه نهایی شده و به تایید رسیده است. به گفته او در ۴ حوزه بازرس اعزام شده و هر زمان به نتیجه برسند، نتیجه اعلام خواهد شد.
کدخدایی درباره مرگ دو نماینده دوره یازدهم بر اثر کرونا و نیاز به برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای هم گفت: «مرحله دوم انتخابات، ادامه مرحله اول است یعنی فردی که باید حد نصاب لازم را داشته باشد، نداشته و باید در دور دوم انتخابات دوباره انتخابات برگزار شود و افراد با هم رقابت کنند. طبیعتا انتخابات برای حوزه‌های انتخابیه تهران و آستانه اشرفیه که نمایندگان منتخب این حوزه‌ها فوت کرده‌اند، در انتخابات سراسری آینده برگزار می‌شود اما ۱۱ حوزه‌ای که انتخابات میان‌دوره‌ای باید برای آنها برگزار شود، در سال جدید این انتخابات‌شان برگزار خواهد شد.»
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفند برگزار شد. اصول‌گرایان نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی اکثریت مطلق را طبق پیش‌بینی‌ها کسب کردند. میزان مشارکت در انتخابات به کمترین سطح در تاریخ جمهوری اسلامی رسید. به‌دلیل شیوع ویروس کرونا زمان مرحله دوم انتخابات مجلس که قرار بود ۲۹ فروردین سال آینده برگزار شود، به جمعه ۲۱ شهریور ۹۹ موکول شده است.