رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا؛ اعلام آخرین آمار در بریتانیا و تعطیلی مدارس


حق نشر عکس
Getty Images

بنا به اعلام وزارت بهداشت بریتانیا،‌ تا ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۱۸ مارس (۲۸ اسفند) شمار موارد تأیید شده ابتلا به بیماری کووید ۱۹، دو هزار و ۶۲۶ نفر بوده است. همچنین شمار کسانی که جان خود را به دلیل این بیماری از دست داده اند به ۱۰۴ نفر رسیده است.

این وزارتخانه گفته است که تاکنون ۵۶ هزار و ۲۲۱ نفر در این کشور آزمایش کرونا داده اند که از این تعداد ۵۳ هزار و ۵۹۵ نفر نتیجه آزمایششان منفی بوده و دو هزار و ۶۲۶ نفر مثبت. روز چهارشنبه با ۳۲ مورد مرگ، شمار کسانی که جان خود را به دلیل این بیماری از دست داده اند به ۱۰۴ نفر رسیده است.

در رویدادی دیگر در بریتانیا، ‌اعلام شده است که به دلیل شیوع ویروس کرونا از روز جمعه مدارس انگلستان تعطیل خواهد شد.

پیشتر مقامات اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی هم اعلام کرده بودند که مدارس را تعطیل خواهند کرد.

به گفته مقامات بریتانیایی، در پی شیوع این بیماری بسیاری از کارکنان مدارس نمی توانند سر کارخود حاضر شوند و مدارس قادر نیستند به کار خود ادامه دهند.

در سایر تحولات مربوط به اپیدمی کرونا:

  • در پی هجوم مردم برای خرید عمده از سوپرمارکت ها و خالی شدن قفسه ها از اجناس مورد نیاز، گروهی از سوپرمارکت های زنجیره ای برتانیا اعلام کرده اند که برای فروش محصولاتشان محدودیت فروش وضع می کنند.
  • کشورهای اتحادیه اروپایی ممانعت از ورود مسافرانی که از خارج از این اتحادیه آمده اند را آغاز کرده اند. ۲۷ عضو این اتحادیه با هدف توقف گسترش ویروس، به مدت ۳۰ روز ورود مسافران از خارج از این اتحادیه را منع کرده اند. در اولین مورد از عدم پذیرش مسافران، ‌گروهی که از ترکیه به آلمان آمده بودند،‌ در فرودگاه فرانکفورت از ورود به خاک این کشور منع شده اند.
  • در جهان شمار مبتلایان به کووید ۱۹ به بیش از ۲۰۰ هزار نفر رسیده است و بیش از هشت هزار نفر جان خود را به دلیل ابتلا به این بیماری از دست داده اند.منبع خبر

Leave A Reply

Your email address will not be published.