رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد


خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز پنجشنبه ۱۳ شهریورماه، تعدادی از کارگران شهرداری شهرستان حمیدیه برای دومین روز متوالی در ورودی این شهرستان، جمعی از نیروهای قراردادی بیمارستان شهرستان باشت در فرمانداری این شهرستان، شماری از دامپرواران شهرستان جوین واقع در استان خراسان رضوی در فرمانداری این شهرستان، شماری از کارگران مجتمع هفت تپه در مقابل فرمانداری شوش و شماری از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در محوطه این دانشگاه، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۱۳ شهریورماه ۱۳۹۹، تعدادی از کارگران شهرداری شهرستان حمیدیه در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه و حق بیمه خود در ورودی این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

همچنین خبرگزاری ایلنا نیز روز گذشته ۱۲ شهریورماه ۱۳۹۹، از تجمع این کارگران در ورودی شهرستان حمیدیه خبر داده بود.

یکی از این کارگران در این خصوص گفت: “حدود ۱۵۰ کارگر هستیم که مطالبات حقوق و بیمه دریافت نکرده‌ایم”.

وی افزود: “در این شرایط سخت اقتصادی و کرونایی، با حقوق اندکی که می‌گیریم، ۱۵ ماه طلبکار هستیم و حق بیمه هم تنها از فروردین تا خرداد پرداخت شده و ماه‌ های قبل از آن بلاتکلیف مانده است و هیچ‌کسی پیگیر حق‌وحقوق قانونی ما نیست”.

این کارگر ادامه داد: “عیدی و سنوات سال ۹۷ و ۹۸ هم به ما ندادند و بعضی از کارکنان بعد از ساعت کاری، برای گذران زندگی و درآمد بیشتر، ضایعات جمع می‌کنند و آن‌ها را می‌فروشند”.

تجمع نیروهای قراردادی بیمارستان شهرستان باشت

به گزارش کبنا نیوز، روز چهارشنبه ۱۲ شهریورماه ۱۳۹۹، جمعی از نیروهای قراردادی بیمارستان شهرستان باشت در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، در فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

تجمع کنندگان عنوان کردند: “پس از ۶ ماه تلاش خستگی‌ ناپذیر در بخش کرونایی و ارائه خدمات و پذیرفتن آسیب‌های جانی و جسمی، فقط ۱۰۰ هزار تومان پاداش کرونا به ما دادند و از طرفی حقوق‌مان هنوز پرداخت نشده است”.

تجمع دامپرواران شهرستان جوین

به گزارش ایلنا، امروز پنجشنبه ۱۳ شهریورماه ۱۳۹۹، شماری از دامپرواران شهرستان جوین واقع در استان خراسان رضوی با تجمع در فرمانداری این شهرستان خواستار رسیدگی به مشکلات خود از جمله افزایش بی‌رویه نرخ نهاده‌های دامی شدند.

یکی از دامداران گفت: “گرانی سرسام آور قیمت نهادهای دامی در حالی که کمیاب نیز هستند سبب شرایطی سخت و فشار مضاعف غیرقابل تحملی به فعالان صنعت دامپروری شده است”.

وی افزود: “صنعت گاوداری جوین در صورت تداوم روند افزایش قیمت نهاده‌های دامی رو به ورشکستگی و تعطیلی خواهد رفت”.

این دامدار ادامه داد: “ظرف ماه‌های اخیر قیمت هر کیلوگرم کنسانتره دامی از ۲۳ هزار به ۴۰ هزار ریال افزایش یافته است و قیمت خرید سویا که به عنوان خوراک دام نرخ مصوب هر کیلوگرم ۲۷ هزار دارد نیز در بازار آزاد به ۱۵۰ هزار ریال رسیده است”.

تجمع کارگران مجتمع هفت تپه

به گزارش رکنا، امروز پنجشنبه ۱۳ شهریورماه ۱۳۹۹، ۸۱ روز پس از آغاز دور جدید اعتراضات، شماری از کارگران مجتمع هفت تپه با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان شوش، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

بر اساس این گزارش، کارگران اخراجی غیرنیشکری خواهان بازگشت به کار و تبدیل وضعیت قراردادی خود هستند.

علی موسوی یکی از کارگران اخراجی گفت: “ما هم از روز اول با کارگران هفت‌تپه اعتصاب کرده بودیم”.

وی افزود: “به ما گفتند «شما فصلی نیستید» و حدود چند سال تمام فصل کارکردیم و برای ما بیمه هم واریز شد و همچنین به ما قول قراردادی شدن دادند ولی بعد از برداشت چغندر به جای قرارداد اخراجمان کردند”.

علی موسوی ادامه داد: “طبق قانون کار کسی که ۶ ماه جایی کار کند و برایش بیمه پرداخت شود باید تبدیل وضعیت شود و قرارداد با کارگر بسته شود”.

وی عنوان کرد: “این کارگران از روز اول همراه با کارگران هفت‌تپه برای احقاق حقوقشان اعتصاب کرده بودند ولی به خاطر تعداد کثرت کارگران نیشکری هفت‌تپه زیاد نمایان نبودند و بعد از حل مشکل کارگران نیشکری هفت‌تپه، مشکل ما حل نشد”.

علی موسوی افزود: “متأسفانه تاکنون هیچ مقام مسئول محلی و استانی جواب قانع‌کننده‌ای به ما نداده است”.

ظهر امروز کارگران اخراجی غیر نیشکری با موسوی فرد، نماینده ولی‌فقیه دیدار کردند و از مطالبات و حقوق خود گفتند.

تجمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد

به گزارش آنا، روز دوشنبه ۱۰ شهریورماه ۱۳۹۹، شماری از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اعتراض به برگزاری آزمون علوم پایه، در محوطه این دانشگاه دست به تجمع اعتراضی زدند.

این دانشجویان با در دست داشتن پلاکاردهای با عناوینی از جمله «نه به برگزاری آزمون»، «نه به تحمیل سفر غیرضرور» و «نه به قربانی کردن مدافعان سلامت»، خواستار لغو آزمون علوم پایه شدند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.