رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | صدور حکم اعدام برای یک متهم همزمان با رهایی ٢ زندانی دیگر از اعدام


خبرگزاری هرانا –  یک متهم در ورامین توسط دادگاه کیفری این شهرستان، از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شد. همچنین دو زندانی در استان های چهارمحال و بختیاری و کردستان که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری، یک متهم به قتل در شهرستان ورامین توسط دادگاه کیفری این شهرستان، به اعدام محکوم شد.

متهم در پی اعترافات خود اظهار داشت: “من و شهرام از سال‌ها قبل با هم دوست بودیم. او وضع مالی خوبی داشت و می‌خواست با یکی از دوستانش شرکتی تأسیس کند. من به او گفتم حاضرم خودروی زانتیایی را که دارم، بفروشم و با او شریک شوم، اما نتوانستم ماشینم را بفروشم و به شهرام پول بدهم. به همین خاطر روزی که به خانه‌اش رفته بودم، وقتی گفتم پول ندارم، با هم درگیر شدیم. او موضوع اعتیادم و اینکه زندگی بدی دارم را پیش کشید و مرا تحقیر کرد. من هم عصبانی شدم و با میخی که روی میز بود، ضربه‌ای به گردنش زدم. نمی‌خواستم او را بکشم اما حالت عادی نداشتم”.

بر اساس این گزارش، با پایان دفاعیات این متهم، قضات دادگاه کیفری شهرستان ورامین با توجه به مدرک‌های موجود در پرونده ،وی را به اعدام محکوم کردند.

رهایی از اعدام یک زندانی در چهارمحال و بختیاری

به گزارش میزان، یک زندانی محکوم به اعدام، پس از تحمل ۱۵ سال حبس از مرگ نجات یافت.

احمدرضا بهرامی، رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری، ضمن اعلام این خبر گفت: “متهم مدت ۱۵ سال بود که در زندان به سر می‌برد و در این مدت اقدامات بسیاری برای کسب رضایت از خانواده مقتول انجام شد”.

وی افزود: “با تلاش‌های دادستان شهرستان سامان و گذشت اولیاء دم از حق قانونی و شرعی خود، این متهم که در جریان یک درگیری مرتکب جرم “قتل عمد” شده بود از اعدام رهایی یافت”.

رهایی از اعدام یک زندانی در کردستان

به گزارش ایرنا، امروز چهارشنبه  ۲۷ اسفند ماه ۱۳۹۸ معاون قضایی رییس کل دادگستری استان کردستان از رهایی یک محکوم به اعدام پس از تحمل پنج سال حبس، در این استان خبر داد.

برجعلی برهان پناه در توضیح این پرونده گفت: “در خرداد ماه سال ۱۳۹۳ در شهرستان بانه یک فقره “قتل عمد” صورت گرفت که در پی آن یک سال بعد و پس از طی شدن مراحل دادرسی در دادگاه کیفری یک استان کردستان، حکم اعدام صادر و آماده اجرای حکم شد”.

وی افزود: “در نهایت پرونده به شعبه چهارم صلح و سازش شوراهای حل اختلاف شهرستان بانه برای اخذ رضایت از خانواده اولیای دم ارجاع شد که با تلاش اعضای شعبه و برگزاری جلسات متعدد با خانواده اولیای دم در تاریخ ٢۴ اسفند ماه سال جاری در دفترخانه اسناد رسمی شهرستان بانه خانواده مقتول حاضر به رضایت و گذشت شدند”.

همچنین در خبری دیگر؛ محسن چاوشی خواننده پاپ ایرانی، با راه‌اندازی کمپین نجات و جمع‌آوری مبلغ دیه موفق به نجات جان یک جوان محکوم به اعدام شد.منبع خبر

Leave A Reply

Your email address will not be published.