رسانه خبری پیامِ ایرانی

۱۲ بازیکن سری A ایتالیا کرونایی شدندمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

باشگاه «هلاس ورونا» اعلام کرد که تست کرونای یکی دیگر از بازیکنان این تیم، مثبت است، بدین ترتیب تعداد بازیکنان مبتلا به کرونا در سری A ایتالیا به ۱۲ نفر رسید.

باشگاه هلاس ورونا ایتالیا، چهارشنبه ۱۸ مارس ۲۰۲۰، اعلام کرد که تست کرونا هافبک این تیم، ماتیا زاکانی مثبت است. او دوازدهمین بازیکن است که در سری A ایتالیا به این بیماری دچار می‌شود.

ماتیا زاکانی، پس از بازی مقابل تیم سامپدوریا در ۸ مارس، به دلیل اطلاع از ابتلای یکی از بازیکنان حریف به کرونا، خود را قرنطینه کرده بود، در حالی که اکنون مشخص شد خود نیز مبتلا به این بیماری است.

در تیم سامپدوریا، هفت بازیکن مبتلا به کرونا هستند. هیچ تیم دیگری این تعداد بالای بازیکن کرونایی را ندارد که باعث شد یکی از آنها این ویروس را به زاکانی ۲۴ ساله منتقل کند.

فیورنتینا هم با سه بازیکن کرونایی دومین آمار بالای ابتلا به این بیماری در سری A را دارد.

در حالی که رقابت‌های فوتبال باشگاهی ایتالیا به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور به حالت تعلیق در آمد، یک روزنامه ایتالیایی، ۱۵ مارس ادعا کرد در صورتی که ادامه رقابت‌های لیگ فوتبال ایتالیا برگزار نشود، باشگاههای این کشور ۷۰۰ میلیون یورو ضربه خواهند خورد.

روزنامه معروف لا رپوبلیکا ایتالیا اعلام کرد، در صورتی که رقابت‌های فوتبال سری A لغو شود، باشگاهها مبلغ ۷۰۰ میلیون یورو زیان اقتصادی خواهند دید.

در حال حاضر پیشنهاد این است که مسابقات در تاریخ ۲ می آغاز شود و در تاریخ ۳۰ جون به کار خود پایان دهد.

این روزنامه ایتالیایی گزارش داد که به صورت تخمینی به دلیل پخش تلویزیونی در داخل و خارج برای رقابت‌های سری A و کوپا ایتالیا، آنها تنها ۴۳۰ میلیون ضرر خواهند کرد.

علاوه بر این با در نظر داشتن سایر درآمدهای تجاری لیگ فوتبال ایتالیا، بیش‌بینی می‌شود فوتبال ایتالیا حدود ۷۰۰ میلیون یورو ضرر خواهد کرد.

منبع خبر

Leave A Reply

Your email address will not be published.