رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در ایران هر یک ساعت سه قربانی می‌گیرد


مقام مسئول در سازمان جهانی بهداشت: شمار واقعی مبتلایان به کرونا در ایران حدود ۷۵ هزار نفر است.


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

معاون وزیر بهداشت ایران اعلام کرد که در هر یک ساعت، ۴۳ نفر از شهروندان ایرانی به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند و سه نفر نیز فوت می‌شوند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، چهارشنبه ۱۸ مارس ۲۰۲۰، ایرج حریرچی در گفت‌وگو با خبرنگاران در ارومیه گفت: «طبق بررسی‌ها در هر ساعت متاسفانه سه نفر بر اثر ابتلا به این بیماری در کشور جان خود را از دست می‌دهند که این آمار نیز بسیار نگران‌کننده است».

او با بیان اینکه در هر یک ساعت، ۴۳ نفر از شهروندان ایرانی به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند، حضور در اجتماع و بی‌توجهی به توصیه‌های پزشکان را عامل اصلی در گسترش این بیماری در جامعه عنوان کرد.

حریرچی تاکید کرد که «مردم نباید با حضور در محل‌های پرتجمع، موجبات فوت همشهریان خود را فراهم کنند».

گفتنی است، یک مقام سازمان جهانی بهداشت که اخیرا به ایران سفر کرده، مبتلایان به کرونا در این کشور را پنج برابر آمار اعلام‌ شده توسط وزارت بهداشت ایران دانست.

ریک برنان، مقام مسئول منطقه خاورمیانه در سازمان جهانی بهداشت، شمار واقعی مبتلایان به ویروس کرونا در ایران را حدود ۷۵ هزار نفر برآورد کرده است.

او که هفته پیش به ایران سفر کرده بود، دوشنبه ۱۶ مارس، به خبرگزاری رویترز گفت که آزمایش ابتلا به کرونا در ایران مانند برخی از کشورهای پیشرفته در اروپا تنها در موارد شدید انجام گرفته است.

به گفته این مقام مسئول در سازمان جهانی بهداشت، به همین خاطر شمار واقعی مبتلایان به این ویروس را می‌توان احتمالا پنج برابر آمار رسمی ارزیابی کرد.

حریرچی این سخنان را در حالی عنوان کرده که امروز علیرضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت ایران، از شناسایی ۱۱۹۲ مورد جدید ابتلا به کرونا و مرگ ۱۱۳۵ نفر و همچنین ابتلای ۱۷۳۶۱ نفر دیگر خبر داد.

به گزارش «خبرگزاری ایرنا» به نقل از معاون وزیر بهداشت ایران «از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۱۱۷۸ مورد بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۷۳۶۱ نفر افزایش یافت».

معاون وزیر بهداشت افزود: «متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۷ نفر از مبتلایان جدید کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۱۳۵ مورد رسید».

رئیسی تصریح کرد: «خوشبختانه تا کنون ۵۷۱۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده‌اند».

منبع خبر

Leave A Reply

Your email address will not be published.