رسانه خبری پیامِ ایرانی

هزاران مسلمان در جشنواره مذهبی گوا جمع شدندمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

هزاران زائر مسلمان از سراسر آسیا، بی‌توجه به کرونا، امروز در اندونزی گرد هم آمدند، در حالی که دو هفته پیش، در یک گردهم‌آیی مشابه در مالزی، بیش از ۵۰۰ نفر به این بیماری مبتلا شدند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، چهارشنبه ۱۸ مارس ۲۰۲۰، مقامات منطقه‌ای اندونزی گفتند که این رویداد در چهارمین کشور پرجمعیت جهان آغاز شده است.

«مستاری بحران‌الدین»، یکی از برگزارکنندگان، درباره خطر این مراسم در انتشار ویروس به خبرگزاری رویترز گفت: «ما از بیماری و مرگ می‌ترسیم، اما چیز دیگری برای بدن وجود دارد که روح ماست».

آریف‌الدین سنی، یک مقام منطقه‌ای در این باره گفت که سازمان‌دهندگاندرخواست رسمی مقامات برای به تعویق انداختن این گردهمایی را رد کرده بودند.

وی تخمین زد که ۸۶۹۵ نفر برای شرکت در جشنواره مذهبی گوا، در نزدیکی شهر استانی ماکارسار جمع شده‌اند.

آریف‌الدین سنی افزود: «آنها هنوز می‌آیند، کسانی که از تایلند، عربستان، هند و فیلیپین برای شرکت در این جشنواره به اندونزی مسافرت می‌کنند».

یک گردهمایی نیز در مالزی که از ۲۷ فوریه تا اول مارس برگزار شد، ۱۶،۰۰۰ شرکت‌کننده داشت که حدود دو سوم از ۷۹۰ مبتلا در مالزی در این گردهمایی به این ویروس دچار شدند.

آمار بیماری کروناویروس تا امروز، در اندونزی ۲۲۷ نفر مبتلا و ۱۹ نفر فوتی بوده است. این کشور با ۲۶۰ میلیون نفر جمعیت تا روز سه‌شنبه فقط از ۱۲۵۵ نفر تست کرونا گرفته است. در مقابل، کره جنوبی با جمعیتی بسیار کمتر، روزانه بیش از ۱۵۰۰۰ تست انجام می‌دهد.

منبع خبر

Leave A Reply

Your email address will not be published.